WIZYTÓWKA   GALERIA   PRZYJAC. [0]   BLOG   STARTY   KIBIC

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Ursynowski Bieg Wigilijny (czytano: 1517 razy)

22 grudnia w samo południe odbyła się kameralna impreza ku pamięci tych, którzy odeszli znana bliżej jako Ursynowski Bieg Wigilijny. Trasa dość wymagająca, na dystansie niecałych 4 km uczestnicy biegli pięć okrążeń, a na każdym z nich wbiegali i zbiegali górki Kopa Cwila (przewyższenie ok. 25 m). Bieg ukończyło ok. 40 uczestników.

Pogoda od rana była bardzo korzystna - niebo prawie bez chmur, słońce, za to spory mróz - ok. -10 stopni.

O godzinie 12 zaczął się bieg. Najpierw jedna runda honorowa, a potem same zawody. Od samego początku tempo narzuciła trójka zawodników - Szymon Drabczyk, Jacek Nowocień i ja. Przez dwa okrążenia zmienialiśmy się na prowadzeniu, by na trzecim w walce zostało już dwóch. Dla mnie podbiegi okazały się dość męczące i od połowy trasy odpuściłem walkę o wygraną. Wygrał Jacek przed Szymkiem, ja zaś jestem bardzo zadowolony z trzeciego miejsca.

Bieg ten traktuję jako wstęp do biegania po terenach pagórkowatych - od przyszłej soboty rozpoczyna się cykl Zimowych Biegów Górskich w Falenicy.