LINK 5: WYNIKI MARATONU - PDF
LINK 6: WYNIKI PÓŁMARATONU - PDF
LINK 7: WYNIKI NORDIC WALKING - PDF
LINK 8: ARCHIWUM: KATOWICE

Na zdjęciu: pamiątkowe medale z firmy Wikoss-Sport prezentowały się bardzo okazale (zbiory własne)

3 maja przeszedł do historii organizowany po raz drugi Silesia Marathon.

Na głównym dystansie - pełnego maratonu - triumfowali zawodnicy z Białorusi. Wśród mężczyzn z czasem 2:35:02 wygrał Yury Kaptserau, a wśród kobiet z czasem 2:51:41 Volha Kaminskaya. Maraton ukończyło 550 osób.

Dystans o połowę krótszego półmaratonu ukończyły 374 osoby. Pierwszy linię mety minął Piotr Magiera z Myszkowa (1:12:29), a wśród kobiet Dominika Wiśniewska z Janowa Lubelskiego (1:25:38).

Rozegrano także marsz Nordic Walkimg na dystansie 10,5 km. Marsz ukończyło 150 osób.

Ilustracje: Michał Walczewski (2010)

Jak zawsze spisały się zespoły PaceMakerów prowadzących liczne grupy biegaczy na różne czasy. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji zakończyły się remonty bezpośrednich okolic Spodka, więc przybyli biegacze mieli dla siebie dużo miejsca i nie czuć juz było zeszłorocznego ścisku.

Trafionym pomysłem wydaje się nowa trasa poprowadzona na 10,5 kilometrowych pętlach. Dzięki temu zgromadzeni kibice mogli obok Katowickiego Spodka kilkukrotnie dopingować swoich zawodników bez konieczności przemieszczania się po całym mieście. W kontekście braku ochoty do współpracy ze strony innych miast regionu może warto zastanowić się, czy nie ograniczyć na stałe maratonu do Katowic?

Na zawodach obecny był Prezydent Katowic, który kilkukrotnie zapewniał o wsparciu imprezy przez miasto, i trzymał kciuki za rozwój maratonu w kolejnych latach. Panie Prezydencie - słyszeliśmy i pamiętamy obietnicę.