Rekordowy VII Bieg Europejski w Gnieźnie

LINK 5: WYNIKI KOBIET W FORMACIE PDF
LINK 6: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 7: ARCHIWUM: GNIEZNO

Na zdjęciu: start do VII Biegu Europejskiego w Gnieźnie (zbiory własne)

Rekordowa liczba 575 osób ukończyła w ostatnią sobotę VII Bieg Europejski w Gnieźnie. Dotychczasowy rekord frekwencji został pobity o 70 osób (w roku 2007 bieg ukończyło 505 osób, a w roku 2008 - 340).

10 kilometrową trasę organizatorzy poprowadzili na dwóch okrążeniach centralnymi ulicami Gniezna, z czego start, półmetek oraz meta znajdowały się na gnieźnieńskim rynku. Do tradycyjnie wspaniałej atmosfery Rynku tym razem dołączyła pogoda, która niespodziewanie postanowiła sobie właśnie w dzień biegu urządzić pierwszy typowy dzień wiosny. Efekt - temperatura dokuczała na całej trasie większości zawodników (w przyszłym roku prosimy o punkty z wodą !!)

Temperatura nie przeszkadzała zwycięzcom biegu, i to chyba było oczywiste biorąc pod uwagę ich pochodzenie. Najszybciej metę mineli reprezentancji Kenii - Michael Karonei (29:30) i Boniface Nduva Wambua (29:31). Świetne trzecie miejsce po wspaniałym biegu i walce do tzw. "kreski" zajął Tomasz Szymkowiak, który stracił tylko sekundę do 2 miejsca (czas: 29:32). Barierę 30 minut pokonał także Marcin Chabowski (4 miejsce, 29:53) - jak widać, bieg był niezwykle szybki.

Ilustracje: Martyna Wojciechowska (2009)

Wśród kobiet, których na mecie było 59, najszybsza była Małgorzata Sobańska (35:26), druga Agnieszka Golak (38:46), a trzecia reprezentujaca barwy MaratonyPolskie.PL TEAM Maria Kawiorska (42:02)

W zgodnej opinii uczestników impreza była tradycyjnie wielce udana - dopingowały nas na trasie kapele muzyczne oraz nadspodziewanie liczne rzesze kibiców (zarówno na rynku jak i na trasie biegu). Wiele emocji niosły ze sobą także na trasie "agrafki", które pozwalały biegaczom na wzajemny doping, pozdrawianie i... gonienie rywali :-)

Kolejna impreza organizowana przez Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji już we wrześniu - zapraszamy do udziału w XXXII Biegu Lechitów, który na tradycyjnym dystansie półmaratonu odbędzie się 19 września 2009.

2009-04-02 - VII Bieg Europejski w Gnieźnie - mistrzo...
  2009-03-17 - Medal VII Biegu Europejskigo w Gnieźnie...