Warszawa, 25 marca 2007, 19:34, 1658/14340P.A.P.

LINK 2: STARTOWAŁE¦? WYSTAW OCENĘ W RANINGU !!!
LINK 4: PRZECZYTAJ KOMUNIKAT ORGANIZATORÓW
LINK 5: WYNIKI OGÓLNE W FORMACIE EXCEL
LINK 6: WYNIKI DRUŻYNOWE W FORMACIE WORD
LINK 7: ARCHIWUM: WARSZAWA

Na zdjęciu: z numerem F24 - Justyna B±k - triumfatorka Carrefour Półmaratonu Warszawskiego (zbiory własne)

25-letni Kenijczyk Michael Koronei, jak rok temu, tak i w niedzielę zwyciężył w drugim Carrefour Półmaratonie Warszawskim. W gronie kobiet triumfowała 33-letnia Justyna B±k - rekordzistka ¶wiata w biegu na 3000 metrów.

B±k, która niedawno zdobyła w Bydgoszczy złoty medal mistrzostw Polski w biegach na przełaj, aż o 4 minuty poprawiła rekord życiowy (1:12.14). O osiem sekund wyprzedziła drug± na mecie Małgorzatę Sobańsk± (Poznań) i o trzy minuty dwukrotn± mistrzynię kraju w maratonie (2002-2003) Grażynę Syrek (Poznań).

Gorzej powiodło się medalistom mistrzostw Polski 2006 w maratonie - zdobywca złotego Rafał Wójcik (KKL Fart Kielce) uplasował się dopiero na siódmej pozycji, a br±zowego - Marcin Fehlau (New Balance Team Poznań) na ósmej.

Trasa niedzielnego biegu prowadziła z Placu Zamkowego przez ¦więtokrzysk±, Nowy ¦wiat, Aleje Ujazdowskie, Sobieskiego do Wilanowa, gdzie zawodnicy zawrócili i pod±żali Wisłostrad± do mety usytuowanej w parku na Podzamczu. Dystans 21 km i 97 m pokonało 1608 osób z ponad 20 krajów spo¶ród 1750, które stanęły na starcie. Większo¶ć uczestników poprawiła rekordy życiowe, do czego przyczyniła się dobra pogoda.
W pierwszej edycji półmaratonu udział wzięło prawie 1200 osób z 18 krajów.