redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
20 grudnia 2017, 06:11, 1758/162572Justyna Grzywaczewska
Zacięta rywalizacja w Poznaniu, ultraska górą w Warszawie i przebierańcy w Szczecinie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: PROFIL NA PORTALU FACEBOOK
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - POZNAŃ
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - WARSZAWA
LINK 6: ZOBACZ WYNIKI - SZCZECIN      
fot. Katarzyna Goździewska

W weekend 16-17 grudnia odbyły się trzy ostatnie w 2017 roku biegi przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Oznacza to, że lokalizacje: poznańska, warszawska i szczecińska zamknęły trzecią - z sześciu zaplanowanych na edycję 2017/2018 - kolejkę cyklu. Weekendowe biegi przyciągnęły ponad 2000 dorosłych i 650 młodych adeptów biegania.

Poznań

Poznańska rywalizacja odbyła się w sobotę, 16 grudnia. Solidna warstwa błota pokrywająca ścieżki nad Jeziorem Rusałka dała się biegaczom we znaki, ale nie zniechęciła 808 zawodników, którzy minęli linię mety. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior uczestniczyło 270 biegaczy.

fot. Katarzyna Goździewska

Zwycięzcą biegu został po raz drugi w sezonie Szymon Belgrau. Czas, w jakim pokonał tym razem 5-kilometrową trasę nad Jeziorem Rusałka to 15:48. – Od początku biegłem w zwartej grupie kilku osób. Na czwartym kilometrze było jeszcze czterech innych kandydatów do zwycięstwa. Na ostatnim kilometrze jeden z kolegów zdecydował się zaatakować, rozerwał grupę, biegliśmy już tylko we trzech – ja, Nikodem Dworczak i Roch Goszczyński. Na około 400m do mety rozpoczęliśmy z Nikodemem szaleńczy finisz, ale na ostatnich 100m okazałem się trochę szybszy, zachowałem więcej sił i to wystarczyło, by zwyciężyć. O ile 4 kilometry biegliśmy naprawdę wolno, z racji tego, że pogoda dzisiaj i to błoto na trasie nam nie pomagało, to ostatni kilometr, a szczególnie finisz pokonaliśmy już bardzo szybko i zdecydowanie mogę powiedzieć, że ten bieg bardzo dużo mnie kosztował – relacjonował na mecie Szymon Belgrau. - Kiedy są takie warunki, jak dzisiaj i dostaję błotem w twarz, czuję sportową złość i wzbiera we mnie siła, żeby dalej walczyć i spróbować zaatakować jeszcze mocniej. Cieszy mnie to dzisiejsze zwycięstwo i fakt, że psychika dobrze zadziałała, mimo że mięśnie już bolały to nie odpuściłem i dobiegłem na pierwszym miejscu. To dla mnie świetny prezent urodzinowy, bo dzisiaj kończę 23 lata – dodał zawodnik.

fot. Katarzyna Goździewska

Wśród pań triumfowała Agnieszka Stachowiak – dotychczas dwa razy trzecia na mecie. Sobotni wynik 21-letniej zawodniczki to 18:02.

fot. Katarzyna Goździewska

Historie biegaczy startujących w CITY TRAIL bywają zaskakujące i bardzo motywujące. – Jestem po dwóch przeszczepach szpiku. Zachorowałam na białaczkę cztery lata temu. W ubiegłym roku wystartowałam w swoich pierwszych biegach, m.in. w letniej edycji CITY TRAIL onTour. Bardzo mi się spodobało, więc zaplanowałam, że będę startować w cyklu jesienno-zimowym, nawet terminy wszystkich biegów wpisałam do kalendarza w telefonie. Nie mogłam jednak wystartować, bo doszło do wznowy choroby. 30 grudnia 2016 miałam drugi przeszczep szpiku, który dostałam od mojej siostry – biegaczki. Podczas pobytu w szpitalu i bardzo ciężkiej chemioterapii bardzo duże wsparcie otrzymałam od Drużyny Szpiku, w której barwach wcześniej startowałam chodząc z kijkami. Potraktowali mnie jak członka swojego teamu, dlatego dzisiaj z dumą biegam w barwach Drużyny. Tak sobie myślę, że siostra przekazała mi w genach miłość i pasję do biegania. Roznosi mnie energia. Poza tym, że biegam, jak tylko czas na to pozwala, chodzę na inne zajęcia, m.in. zumbę i kurs tańca – mówi z pasją Asia Archaniołowicz.

Kolejne biegi serii CITY TRAIL Poznań odbędą się: 27 stycznia, 24 lutego i 24 marca 2018.

fot. Piotr Dymus

Warszawa

Trzeci bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Warszawie odbył się w niedzielę, 17 grudnia w Lesie Młociny. Poranek dawał nadzieję na pierwszy lekko zimowy bieg w sezonie, ale śnieg tak samo intensywnie padał, jak się topił. W efekcie ścieżki gdzieniegdzie pokryte były niewielką warstwą błota. Linię mety biegu głównego minęło 555 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 224 młodych adeptów biegania.

fot. Piotr Dymus

Zwycięzcą biegu został – po raz drugi w sezonie - Kamil Jastrzębski, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 14:58. Jako drugi na metę wbiegł Artur Kern – dominator lubelskiej trasy CITY TRAIL, który zapowiedział regularne starty także w stolicy. Wynik Artura to 15:26. Trzecią lokatę wywalczył Łukasz Oskierko – najlepszy zawodnik poprzedniej edycji CITY TRAIL w Warszawie (czas 15:34). - Trasa jest rewelacyjna. W porównaniu z Lublinem ponad minutę szybsza. Na pewno można tutaj pokusić się o poprawienie najlepszego wyniku w historii CITY TRAIL, czyli 14:41 – podkreślił na mecie Artur Kern, aktualny rekordzista Polski na 5000m w hali. – Dzisiaj biegło mi się bardzo dobrze. Na całym dystansie trzymaliśmy się razem z Łukaszem, który ukończył bieg na trzecim miejscu. Wzajemnie się dopingowaliśmy, zmienialiśmy na prowadzeniu, aż do ostatniego kilometra, na którym ja szarpnąłem. Biorąc pod uwagę mój aktualny etap treningowy, jestem zadowolony z wyniku i sądzę, że mogę tutaj biegać poniżej 15 minut, a więc wygrywać, a na pewno rywalizować z Kamilem Jastrzębskim, który mając bezpośrednich rywali na pewno jest w stanie biegać na tych ścieżkach jeszcze szybciej. Zostały trzy biegi w tej edycji, a więc muszę wystartować w każdym, żebym mógł zostać sklasyfikowany. I taki mam zamiar – dodał.

fot. Piotr Dymus

Rywalizacja pań była bardzo ciekawa. Jako pierwsza linię mety minęła Dominika Stelmach, aktualna mistrzyni Polski w maratonie, globalna zwyciężczyni Wings For Life World Run 2017. Dominika specjalizuje się w biegach ultra, jednak nieustannie zachwyca znakomitą szybkością i wartościowymi wynikami na krótszych dystansach. Jej niedzielny czas na ścieżkach CITY TRAIL w Warszawie – 17:15 – jest rekordem trasy kobiet. - Jestem trochę chora, także chciałam po prostu polecieć w określonym tempie - po 3:30/km. Nie wiedziałam, że rekord wynosił tylko 17:26. Jestem zadowolona ze startu. Jest dopiero grudzień. Dzisiejszy bieg pokazuje, że jestem na dobrej drodze – podsumowała krótko najszybsza zawodniczka warszawskiego biegu.

fot. Piotr Dymus

Drugą lokatę wywalczyła specjalistka od biegów górskich – Martyna Kantor (czas 18:03), a trzecie miejsce zajęła Anna Szyszka (18:17).

Kolejne zawody serii CITY TRAIL w stolicy odbędą się już w 2018 roku: 21 stycznia, 18 lutego i 18 marca.

Szczecin

Również w niedzielę, 17 grudnia rywalizowali biegacze ze Szczecina. Pogoda nie była zimowa, ale biegacze poczuli klimat świąt i na trasie można było spotkać wielu przebierańców. Nie zabrakło tradycyjnych już w okresie świątecznym – domowych pierników. Linię mety biegu głównego minęło 657 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 154 biegaczy.

fot. Jarosław Dulny/Piotr Krawczuk

Wśród biegaczy-przebierańców można było spotkać Św. Mikołaja i jego pomocników, a także Śnieżynki. – Pomysł na przebranie to oczywiście fakt, że zbliżają się święta i czujemy tę wyjątkową atmosferę – mimo braku śniegu – mówiła po biegu jedna z przebranych biegaczek – Dominika.

fot. Jarosław Dulny/Piotr Krawczuk

Warto docenić trud zawodników, który wykazali się nie tylko pomysłowością przy planowaniu strojów, ale także dobrą kondycją – Św. Mikołaj musiał radzić sobie z urozmaiconą trasą w Puszczy Bukowej z brodą, która utrudniała oddychanie i brzuchem, który „pojawił się” specjalne na okazję niedzielnego biegu. Mikołaj tak bardzo wczuł się w swoją rolę, że na trasie rozdawał cukierki – zarówno kibicom, jak i innym uczestnikom biegu.

Zwycięzcą biegu został – po raz drugi w sezonie – Michał Groberski, który uzyskał wynik 18:39. Wśród pań triumfowała – również drugi raz w edycji 2017/2018 – Monika Jackiewicz (czas 22:04). Oba rezultaty są najlepszymi osiągniętymi w trwającej edycji - na zmodyfikowanej względem poprzednich lat trasie.

fot. Jarosław Dulny/Piotr Krawczuk

Zawodnicy startujący w szczecińskiej odsłonie CITY TRAIL podkreślają przede wszystkim górski charakter trasy. – Górzysta trasa, dodatkowe utrudnienia w postaci błota – to według mnie duże walory tej trasy. No i organizacja – wszystko jest zawsze dopięte na ostatni guzik, więc nie trzeba się denerwować żadnymi wpadkami – podkreślił po zawodach Mateusz Łangowski, który przyjeżdża na CITY TRAIL w Szczecinie z Gorzowa Wielkopolskiego.

Kolejne zawody serii CITY TRAIL Szczecin odbędą się już w 2018 roku: 7 stycznia, 4 lutego i 4 marca. Lokalnym współorganizatorem biegów jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

fot. Jarosław Dulny/Piotr Krawczuk

Poza Poznaniem, Warszawą i Szczecinem w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn i Wrocław. Pierwsze biegi 2018 roku odbędą się 6 stycznia we Wrocławiu oraz 7 stycznia w Katowicach i Szczecinie.

Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Jarosław Dulny/Piotr KrawczukWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-07-14 - Startuje cykl CITY TRAIL onTour!...
  2018-06-28 - TriCity Trail - ostatnie dni niższej opł...
  2018-03-26 - CITY TRAIL na mecie!...
  2018-03-20 - Powrót zimy na zakończenie cyklu CITY TR...
  2018-03-13 - Trochę zimy, trochę wiosny - finałowe bi...
  2018-03-06 - CITY TRAIL: zakończenie rywalizacji we W...
  2018-02-27 - CITY TRAIL: mróz nie przeszkodził w szyb...
  2018-02-12 - CITY TRAIL po raz piąty w Lublinie, Łodz...
  2018-02-07 - CITY TRAIL: pogodowa karuzela...
  2018-01-30 - CITY TRAIL: biegowy karnawał trwa!...
  2018-01-23 - Prawdziwy zimowy trail!...
  2018-01-16 - CITY TRAIL: mroźny weekend nie odstraszy...
  2018-01-09 - Znakomici biegacze na ścieżkach CITY TRA...
  2018-01-05 - CITY TRAIL na półmetku!...
  2017-12-12 - CITY TRAIL: trochę błota, trochę śniegu...
  2017-12-05 - Błoto? Śnieg? Lód? Nie ma złych warunków...
  2017-11-28 - Olsztyn i Trójmiasto na półmetku cyklu C...
  2017-11-21 - Poznań, Bydgoszcz i Szczecin zakończyły ...
  2017-11-14 - CITY TRAIL: Bieg Niepodległości w Lublin...
  2017-11-07 - Znakomite warunki do biegania podczas CI...
  2017-10-30 - Deszczowa i wietrzna aura niestraszna bi...
  2017-10-23 - Otwarcie sezonu CITY TRAIL w Poznaniu, W...
  2017-10-16 - CITY TRAIL w Lublinie i Bydgoszczy...
  2017-10-10 - CITY TRAIL w połowie pierwszej kolejki...
  2017-10-02 - Cykl biegów CITY TRAIL wystartował!...
  2017-09-26 - Startuje cykl CITY TRAIL...
  2017-08-31 - Wystartowała rejestracja do CITY TRAIL -...
  2017-07-31 - Łódź zakończyła letnią edycję CITY TRAIL...
  2017-07-27 - 430 osób na mecie letniego biegu CITY TR...
  2017-07-25 - Szczecin otworzył drugi tydzień letniego...
  2017-07-23 - Rekord frekwencji podczas wakacyjnego bi...
  2017-07-21 - Wakacyjny bieg CITY TRAIL w Gdańsku za n...
  2017-07-20 - Wakacyjny bieg CITY TRAIL w Olsztynie za...
  2017-07-19 - Wakacyjny bieg CITY TRAIL w Warszawie za...
  2017-07-18 - Lublin rozpoczął letnią edycję CITY TRAI...
  2017-07-14 - Startuje letnia edycja CITY TRAIL...
  2017-06-15 - CITY TRAIL w Krakowie! Trwa konkurs na t...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi przełajowe

Grand Prix Kraków CITY TRAIL.

1
2017-07-31
Biegi przełajowe

Grand Prix Łódz CITY TRAIL

2
2017-01-09
Biegi przełajowe

Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL

22
2016-07-22
Biegi przełajowe

Grand Prix Wrocław CITY TRAIL

6
2016-01-30
Biegi przełajowe

Grand Prix Katowice CITY TRAIL

19
2015-03-01
Biegi przełajowe

Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL

25
2015-01-19
Biegi przełajowe

Grand Prix Warszawa CITY TRAIL

2
2014-09-19
Biegi przełajowe

Grand Prix Lublin CITY TRAIL

1
2014-08-11
Biegi przełajowe

Grand Prix Poznań CITY TRAIL

1
2014-08-11
Biegi przełajowe

Grand Prix Szczecin CITY TRAIL

1
2014-08-11
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768