redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
12 grudnia 2017, 06:29, 1722/159696Justyna Grzywaczewska
CITY TRAIL: trochę błota, trochę śniegu

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: PROFIL NA PORTALU FACEBOOK
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - LUBLIN
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - BYDGOSZCZ
LINK 6: ZOBACZ WYNIKI - ŁÓDŻ      
fot. Justyna Grzywaczewska

Lublin, Bydgoszcz, Łódź – to trzy kolejne miasta, które dotarły do półmetka cyklu CITY TRAIL. Jak to zazwyczaj w grudniu bywa, 5-kilometrowe leśne trasy nie pozwalały biegaczom się nudzić – w Lublinie i Bydgoszczy za sprawą kilku błotnistych fragmentów, w Łodzi – delikatnej warstwy śniegu.

Lublin

Trzeci bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie odbył się w sobotę, 9 grudnia. Co prawda słońce nie umilało wysiłku, ale brak wiatru i temperatura powyżej zera sprawiały, że warunki – mimo kilku błotnistych ścieżek – były naprawdę dobre. Linię mety minęło 333 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior uczestniczyło blisko 56 młodych adeptów biegania.

fot. Justyna Grzywaczewska

Zwycięzcą biegu został po raz drugi w sezonie Artur Kern. Czas, w jakim pokonał 5-kilometrową trasę nad Zalewem Zemborzyckim to 16:47. – Przez 4 kilometry biegłem za Jarkiem Bimkiewiczem, który zajął dzisiaj drugie miejsce. Dopiero na ostatnim kilometrze wyszedłem na prowadzenie. Zależało mi na zwycięstwie, ale nie „cisnąłem” na jak najlepszy wynik. Wydaje się, że tylko Sebastian Smoliński, który wygrał poprzedni bieg jest w stanie zagrozić mi w klasyfikacji generalnej, oczywiście o ile zdrowie dopisze i będę biegał na swoim poziomie – mówił po biegu rekordzista Polski na dystansie 5000m w hali. – Nie napinam się już tak bardzo na wyniki, jak kiedyś. Owszem trenuję, ale biegam 4-5 razy w tygodniu, a nie tak jak przez lata – codziennie. Nie robię nic na siłę. Jeśli nie mam czasu, czuję się zmęczony po pracy, zwyczajnie odpuszczam. Nie oznacza to, że nie mam planów na kolejny sezon. Są i to sporo – zarówno na naszym krajowym podwórku, jak i za granicą – na międzynarodowych imprezach mistrzowskich w kategorii weteranów.

Wśród pań - również po raz drugi w edycji - triumfowała Paulina Pawłowska. Sobotni wynik zawodniczki AZS UMCS Lublin to 19:29.

fot. Justyna Grzywaczewska

Biegacze startujący w CITY TRAIL nierzadko przyjeżdżają na zawody spoza Lublina. Tak jest w przypadku Doroty Zygo z Bełżyc. – Biegam już osiem, może nawet dziesięć lat, ale kiedyś biegałam sama, bez towarzystwa i nie wychodziło to tak, jak powinno. Odkąd powstała grupa „Bełżyce i okolice biegają” jest łatwiej, bo regularnie spotykamy się na treningach, wspólnie wyjeżdżamy na zawody – podkreśliła na mecie biegaczka. – Na co dzień nie mam możliwości biegania w lesie, zazwyczaj biegam po trasie rowerowej, ewentualnie po stadionie, ale bardzo lubię teren. Oczywiście trzeba być bardziej uważnym niż na asfalcie, bo jest błoto, są korzenie, ale polubiłam bieganie w naturze i z dużą chęcią przyjeżdżam na trasę CITY TRAIL. Mam już swoje lata i często biegam z osobami młodszymi od mojego syna, ale lubię regularny trening i dzięki niemu czuję się młodsza – dodała.

fot. Justyna Grzywaczewska

Kolejne biegi serii CITY TRAIL Lublin odbędą się: 20 stycznia, 10 lutego i 17 marca 2018. Lubelską edycję zawodów wspiera Miasto Lublin.

Bydgoszcz

Zawodnicy z Bydgoszczy rywalizowali w niedzielę, 10 grudnia w Myślęcinku. Linię mety biegu głównego minęło 651 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 300 młodych sportowców.

fot. Adrian Kwiatkowski

Zwycięzcą biegu został Bartosz Kotłowski, czwarty zawodnik tegorocznych halowych mistrzostw Polski w biegu na dystansie 1500m. - To mój drugi triumf w bieżącym sezonie CITY TRAIL. Chciałbym powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej. Bardzo mnie cieszy obecność równorzędnego rywala w postaci Marcina Biskupa. Taka rywalizacja przynosi bardzo dobre efekty. Dziś większą część dystansu biegliśmy razem, rozstrzygnięcia na moją korzyść nastąpiły w końcowej fazie biegu. Obecnie jestem na etapie okresu przygotowawczego, tym bardziej cieszy dzisiejszy start na takich prędkościach. Mam nadzieję, że kłopoty zdrowotne, które trapiły mnie ostatnimi czasy są już za mną i będę mógł w pełni realizować proces treningowy. Na pewno w tym roku odpuszczę sezon halowy i być może w pierwszej części sezonu skupię się na przygotowaniu do mistrzostw Polski w biegach przełajowych. W sezonie letnim będę starał się powalczyć na bieżni. Odchodzę jednak od swojego koronnego dotychczas dystansu 1500m i skupię się raczej na 5000m. Póki co zamierzam dalej walczyć w cyklu CITY TRAIL o kolejny triumf w generalce – podkreślił na mecie. Czas Bartka to 15:33.

fot. Adrian Kwiatkowski

W rywalizacji pań jako pierwsza minęła linię mety Aleksandra Brzezińska, aktualna wicemistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5km. Wynik Oli z niedzielnego biegu to 17:35. - Dzisiejszy start wypadł niezwykle udanie. Jestem po miesięcznym roztrenowaniu i dopiero stoję u progu pracy treningowej. Mijający sezon był dla mnie bardzo dobry. Z nawiązką zrealizowałam wszystkie cele i założenia, trenując w tym wszystkim rozsądnie i na miarę własnych możliwości. Celem pierwszoplanowym w pierwszej części przyszłego roku będą przełajowe mistrzostwa Polski. W crossie czułam się zawsze bardzo dobrze i postaram się powalczyć o medal mistrzostw kraju. Tym bardziej cieszę się, że mam okazję sprawdzać się na trasie bydgoskiego CITY TRAIL, dodam – mojego ulubionego biegowego cyklu. Mój rekord trasy, 16:49 jest na pewno do poprawy. Jeśli nadarzy się okazja i będę w odpowiedniej dyspozycji postaram się ustanowić jeszcze lepszy rezultat. W przyszłym sezonie zapewne skupię się na dłuższym bieganiu na ulicy. Nie zamierzam jednak odpuszczać sezonu letniego na bieżni. Zapewne wystartuję w biegach na 5000 i 10000m. Widzimy się na kolejnych biegach CITY TRAIL! – podsumowała zawodniczka.

fot. Adrian Kwiatkowski

Kolejne zawody serii CITY TRAIL Bydgoszcz odbędą się już w 2018 roku: 28 stycznia, 25 lutego i 25 marca.

fot. Adrian Kwiatkowski

Łódź

Łódzka impreza odbyła się w niedzielę, 10 grudnia w Parku Baden-Powella. Linię mety biegu głównego minęło 375 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 149 uczestników.

Zwycięzcą biegu został Adam Włodarczyk, z czasem 16:13. W rywalizacji pań jako pierwsza minęła linię mety Monika Kaczmarek. Jej wynik na 5-kilometrowej trasie to 18:15.

fot. Karolina Bandel

- To był mój drugi start w CITY TRAIL. Przed miesiącem prowadziłem bieg Wojtkowi Sowikowi, który jest moim bardzo dobrym kolegą i potrzebował mocnego przetarcia przez mistrzostwami Polski w przełajach. Tym razem biegłem już na „swój” wynik. Trasa była dobrze przygotowana i super oznaczona. Miejscami trzeba było uważać na błoto i kałuże. Bardzo trudna technicznie jest „nawrotka” na górce. Ze względu pogodę i stan trasy zdecydowałem się biec w kolcach mając na uwadze lepszą przyczepność – mówił na mecie najszybszy zawodnik niedzielnego biegu w Łodzi. – Tak, jak wspomniałem dzisiaj interesowało mnie zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ specjalizuję się w biegu na 1500 m, a biegi przełajowe to dla mnie coś zupełnie innego. Tym bardziej cieszy taki sukces. Cieszę się, że mam możliwość biegania w cyklu, bo to świetna forma sprawdzenia swojego poziomu wytrenowania w danym okresie treningowym. Dla mnie to też zabawa i możliwość rywalizacji, ponieważ kocham rywalizować. Ciągłe czuję głód wygrywania. Ale jestem spokojny, bo mam świetnego trenera – Piotra Kuczkowskiego. Wiem, że współpraca z nim to najlepsze, co mogło mnie spotkać i już wkrótce będę gotowy do walki o najwyższe cele – dodał trzykrotny medalista mistrzostw Polski na dystansie 1500 m.

fot. Karolina Bandel

Wśród zawodników startujących w cyklu jest wielu debiutantów, ale też sporo osób, które znają cykl od lat. Są też tacy, którzy wrócili w tym roku po przerwie. - Jestem podwójnie zadowolony z dzisiejszych zawodów. Po pierwsze był to debiut mojej dwuletniej córki, która dzielnie walczyła na trasie biegów CITY TRAIL Junior w grupie D0, a po drugie wróciłem na trasę cyklu po kilku sezonach przerwy - mówił na mecie Maciek Woźnicki. – Teraz raz w miesiącu będą mógł po biegu na spokojnie zjeść parę pączków – dodał z uśmiechem.

fot. Karolina Bandel

Kolejne zawody serii CITY TRAIL Łódź odbędą się już w 2018 roku: 14 stycznia, 11 lutego i 11 marca. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport.

Poza Lublinem, Bydgoszczą i Łodzią w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Najbliższe biegi odbędą się 16 grudnia w Poznaniu oraz 17 grudnia w Warszawie i Szczecinie.

fot. Karolina Bandel

Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2018-07-14 - Startuje cykl CITY TRAIL onTour!...
  2018-06-28 - TriCity Trail - ostatnie dni niższej opł...
  2018-03-26 - CITY TRAIL na mecie!...
  2018-03-20 - Powrót zimy na zakończenie cyklu CITY TR...
  2018-03-13 - Trochę zimy, trochę wiosny - finałowe bi...
  2018-03-06 - CITY TRAIL: zakończenie rywalizacji we W...
  2018-02-27 - CITY TRAIL: mróz nie przeszkodził w szyb...
  2018-02-12 - CITY TRAIL po raz piąty w Lublinie, Łodz...
  2018-02-07 - CITY TRAIL: pogodowa karuzela...
  2018-01-30 - CITY TRAIL: biegowy karnawał trwa!...
  2018-01-23 - Prawdziwy zimowy trail!...
  2018-01-16 - CITY TRAIL: mroźny weekend nie odstraszy...
  2018-01-09 - Znakomici biegacze na ścieżkach CITY TRA...
  2018-01-05 - CITY TRAIL na półmetku!...
  2017-12-20 - Zacięta rywalizacja w Poznaniu, ultraska...
  2017-12-05 - Błoto? Śnieg? Lód? Nie ma złych warunków...
  2017-11-28 - Olsztyn i Trójmiasto na półmetku cyklu C...
  2017-11-21 - Poznań, Bydgoszcz i Szczecin zakończyły ...
  2017-11-14 - CITY TRAIL: Bieg Niepodległości w Lublin...
  2017-11-07 - Znakomite warunki do biegania podczas CI...
  2017-10-30 - Deszczowa i wietrzna aura niestraszna bi...
  2017-10-23 - Otwarcie sezonu CITY TRAIL w Poznaniu, W...
  2017-10-16 - CITY TRAIL w Lublinie i Bydgoszczy...
  2017-10-10 - CITY TRAIL w połowie pierwszej kolejki...
  2017-10-02 - Cykl biegów CITY TRAIL wystartował!...
  2017-09-26 - Startuje cykl CITY TRAIL...
  2017-08-31 - Wystartowała rejestracja do CITY TRAIL -...
  2017-07-31 - Łódź zakończyła letnią edycję CITY TRAIL...
  2017-07-27 - 430 osób na mecie letniego biegu CITY TR...
  2017-07-25 - Szczecin otworzył drugi tydzień letniego...
  2017-07-23 - Rekord frekwencji podczas wakacyjnego bi...
  2017-07-21 - Wakacyjny bieg CITY TRAIL w Gdańsku za n...
  2017-07-20 - Wakacyjny bieg CITY TRAIL w Olsztynie za...
  2017-07-19 - Wakacyjny bieg CITY TRAIL w Warszawie za...
  2017-07-18 - Lublin rozpoczął letnią edycję CITY TRAI...
  2017-07-14 - Startuje letnia edycja CITY TRAIL...
  2017-06-15 - CITY TRAIL w Krakowie! Trwa konkurs na t...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi przełajowe

Grand Prix Kraków CITY TRAIL.

1
2017-07-31
Biegi przełajowe

Grand Prix Łódz CITY TRAIL

2
2017-01-09
Biegi przełajowe

Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL

22
2016-07-22
Biegi przełajowe

Grand Prix Wrocław CITY TRAIL

6
2016-01-30
Biegi przełajowe

Grand Prix Katowice CITY TRAIL

19
2015-03-01
Biegi przełajowe

Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL

25
2015-01-19
Biegi przełajowe

Grand Prix Warszawa CITY TRAIL

2
2014-09-19
Biegi przełajowe

Grand Prix Lublin CITY TRAIL

1
2014-08-11
Biegi przełajowe

Grand Prix Poznań CITY TRAIL

1
2014-08-11
Biegi przełajowe

Grand Prix Szczecin CITY TRAIL

1
2014-08-11
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768