Twoja ocena:brak

Makow Podhalanski
Autor: Damian Żmudzinski
Data : 2002-06-03

Mirosław Gołębiewski i Grażyna Kowina-Świderek, reprezentujący "Ekspres-Katowice" zostali zwycięzcami dziesiątego, jubileuszowego biegu ulicznego po Ziemi Makowskiej.
Trasa wiodła głównymi ulicami miasta, chociaż różniła się od tradycyjnej (posiadającej atest PZLA), gdyż na makowskim rynku są prowadzone prace renowacyjne mające przywrócić jego świetność sprzed 25 lipca 2001.
Na 10-kilometrową trasę biegu głównego stanęło prawie 60 zawodniczek i zawodników. Pod nieobecność najlepszego gminnego biegacza - Janusza Sarnickiego (startował w Kopenhadze i zwyciężył) honoru gospodarzy bronił nauczyciel z makowskiego gimnazjum - Roman Kisielewski. Pan Romek, chociaż przybył na metę na dalszym miejscu, to jednak w znakomitej kondycji. Mirosław Gołębiewski po emocjonującej walce na ostatnim odcinku trasy pokonał zawodnika krakowskiego "Wawelu" Jacka Kasprzyka.
Medale i nagrody zwycięzcom wręczali: Stanisław Pawlik - burmistrz Makowa Podhalańskiego i Kazimierz Bałos - przewodniczący Rady Miejskiej. Wcześniej rozgrywano biegi dla przedszkolaków, uczniów podstawówek i gimnazjów, wzięło w nich udział ponad 500 uczestników.