redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Przeczytano: 2384 razy (od 2006-08-12)

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Grand Prix Woli 3
Autor: Janek Goleń
Data : 2002-05-15

Po raz trzeci w tym roku w wyjątkowo licznym gronie spotkaliśmy się 15 maja na XIV Wolskich Biegach Przełajowych na warszawskim Moczydle, będących trzecimi zawodami o Grand Prix Woli. Bieg nosił tym razem nazwę Bieg Szynkopolu i Nestle Fitness, rzecz jasna w związku ze sponsorngiem.

Przebieg imprezy zgodny był z tradycyjnym schematem: o 17.00 biegi młodzieży szkolnej na krótszych dystansach (1250 i 2500 m), o 17.30 jednoczesny start do biegów na 5 km (4 okrążenia) i na 10 km (8 okrążeń), o dystansie zawodnicy mogli zdecydować w trakcie biegu. Wpisowe tym razem wynosiło 8 zł, w zamian za które uczestnicy częstowani byli po biegu wodą, torebką płatków Fitness i kiełbaską z grilla.

Na starcie tłok, jest nas chyba ponad setka. Na pierwszych metrach drepcemy niezbyt szybko, żeby na siebie nie powpadać, bo trasa jest dość wąska. Z czasem robi się coraz luźniej. Widzę, że Ziutek Woźniak nie bierze dziś udziału w biegu lecz robi zdjęcia (zapewne niebawem będziemy mogli je obejrzeć na jego stronie). Pada, z początku niezbyt intensywnie, potem coraz bardziej. Po maratonie krakowskim jest to dla mnie właściwie miła odmiana. Trasa biegu prowadzi krętymi, wąskimi i zazwyczaj asfaltowymi alejkami parkowymi, z dość długim zbiegiem przy parkowych jeziorkach oraz krótkim i stromym podbiegiem-wspinaczką na wyjątkowo śliskiej dziś i błotnistej nawierzchni (Ziut-fotograf zaczaił się tam na nas na pierwszym kółku). Jest też po drodze trochę kałuż. Na początku trzeciego nawrotu dubluje mnie Jacek Gardener, w chwilę po nim ale kolejni szybkobiegacze.

Po czterech okrążeniach zawodników na trasie wyraźnie ubywa, ale widać ich odpoczywających w okolicach mety, kiedy pojawiam się tam po kolejnych nawrotach. Na ostatnim kółku po wyprzedzeniu Zbyszka Duszyńskiego widzę w przodzie kolejnego biegacza, ale okazuje się nim Przemek Cieślak, który skończył już wyścig i truchta rekreacyjnie. Jednak pofiniszował trochę ze mną.

Dekoracja zwycięzców była już widać wcześniej albo wtedy gdy się przebierałem, więc dla mnie zawody kończą się konsumpcją kiełbaski w towarzystwie innych biegaczy. I to by było na tyle.Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768