Twoja ocena:brak

Niepodzianka na Crossie Trybuny!
Autor: Jan Stasiczek
Data : 2002-03-04

Na terenach MOSiR w Mysłowicach odbył sie w ubiegłą sobotę Cross Trybuny (Dawniej impereza zwana Cross Wieczoru). Już prawie 30-letnia tradycja biegu zgoromadziłą na starcie 251 zawodników (z 60 klubów),którzy startowali na różnych dystansach.

W biegu głównym na 10 km faworytem był niedawny olimpijczyk z Sydney Piotr Gładki (z którym autor miał się okazję spotkać na lutowym obozie w Porębie Szkalarskiej), maratończyk legitymujący sie wynikiem 2:11,06 z Międzyzdrojów. Zgodnie z przewidywaniami prowadził przez 9 z 10 jednokilometrowych pętli.Za jego plecami usadowili sie inni znani begiegacze - Jakub Burchard z LKS Mielec i Arkadiusz Sowa z Oleśniczanki. Jakub Burchard do niekwestionowany najlepszy w Polsce młodzieżowiec (m.in. wielokrotyny Mistrz Polski w Przełajach i na bieżni) i to właśnie on młody, ambity wysunął się na prowadzenie na 10 okrążeniu i utrzymał je do końca (czas zwycięzcy 31:26) - dobieg z 3 sek przewagą do mety nad drugim Arkadiuszem Sową. Piotr Gładki stracił do zwycięzcy 7 sek.Czwarte miejsce zajął Grzegorz Głogosz (Expres Katowice)z czasem 32:45, piąte Marek Sukiennik (Aleksandrowice) 34:24.

Na drugim dystansie dla seniorów - 5km wystartowało 44 zawodników. Wygrał, także sprawiając niespodzienkę , Marcin Fudalej (czas 14:10) - jeden z najlepszych "średniaków" w Polsce (Mistrz Polski z 2000 roku na 1500m oraz zawodnik posiadający w ubiegłym roku 6 czas w świecie na 1000 m -2:20). Mimo, że to nie jest jego specjalizaja - biegi przełajowe, wygrał w ładnym stylu pokonując Tomasza Miśkowca z Expresu Katowice (o 9 sek) oraz Łukasza Gacka z Nawojowej Góry (o 47 sek.)

W gronie seniorek wygrała faworytka, olimpijka z Atlanty, Aniela Nikiel na dystansie 4.000 m. Prowadząc od startu do mety, pokonała młodsze biegaczki - druga była Monika Zygmunt z AZS-AWF Kraków -14:53 oraz Patrycja Włodarczyk (AZS-AWF Wrocław) -15:09. Zwyciężczyni uzyskałą czas 14:52 i ..to było jej drugie zwycięstwo w bodaj 8 letniej historii udziału Anieli Nikiel w Crossy Trybuny (wcześniej Cross Wieczoru).