XI Bieg Orłów w Czarnej Dąbrówce
Autor: Anna Andrzejewska
Data : 05-08

Materiał nadesłała Anna Andrzejewska

3 maja odbył się XI Bieg Orłów Czarnej Dąbrówce (powiat bytowski - woj pomorskie). Nie pobito co prawda rekordu trasy w biegu głównym, ale poprawiono go w liczbie występujących w nim biegaczy.

W ubiegłym roku na starcie biegu głównego stanęło 87 zawodników, a w tym aż 105. W biegach dzieci i młodzieży szkolnej, które poprzedziły start główny wystartowało 432 biegaczy. Ci rywalizowali w zależności od kategorii na pętlach 600, 800, i 1000 - metrowych.

Przed biegiem głównym wystartowały też juniorki i juniorzy z roczników 1985-1982. Wśród juniorek najlepsza była Krystyna Gliszczyńska z Baszty Bytów przed Kamilą Rumińską z Taleksu Borzytuchom i Karoliną Peplińską z Baszty.

W kategorii juniorów zwyciężył Damian Makarewicz z Klubu Biegacza Biały Bór. Drugi był Tadeusz Zblewski, a trzeci Paweł Grzonka (obaj z Olimpii Bytów).

Kulminacją zawodów był bieg główny na dystansie 10.300 m. Trasa złożona była z trzech pętli, które wiodły przez stadion ku uciesze licznie przybyłej tam publiczności.

Najmłodszymi uczestnikami byli tu szesnastoletni Szymon Barański z Gdańska i Adam Cichy z Postomina, najstarszym zaś 79 - letni Marian Parusiński z TTT Triada Sopot (który poprzedniego dnia startował w półmaratonie w Węgorzewie, gdzie każdy z zawodników otrzymał piękny pamiątkowy medal).

Już po raz czwarty podczas Biegu Orłów bezkonkurencyjny okazał się Piotr Pobłocki z Farm Frites Lębork, który przebiegł dystans w czasie 31.37 min.(Pan Piotr wygrał wczoraj półmaraton w Węgorzewie). Za nim przybiegł Artur Pelo z słupskiej jednostki wojskowej (31.48 min), a trzeci był Marcin Pacyno z Olimpii Bytów (33.14 min).

Najszybciej wśród kobiet trasę pokonała Lucyna Kuklińska-Nurkowska z LKB Braci Petk Lębork (40.46 min). Druga była Kamila Andrzejewska z KS Święc Sławno (41.04), a trzecia Patrycja Rydzyńska z KL Iskra Białogard (41.52 min).

Zawodnicy nie osiągnęli zbyt imponujących wyników czasowych, a to ze względu na upalną pogodę i bardzo silny wiatr towarzyszący im na tej trudnej do pokonania trasie.

Po zakończeniu biegu zwycięzcom rozdano dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.