Twoja ocena:brak

Dobry występ biegaczy WKB PIAST w Bojanowie
Autor: Maciej Głowacki
Data : 2005-05-11

Tradycyjnie już biegaczki i biegacze z Polski południowo-zachodniej startują od 20 lat w majowym Biegu Zwycięstwa w Bojanowie na niezmiennym od lat dystansie 12,3 km. 21. bieg rozegrany przy silnym zacinającym wietrze i mocnych opadach deszczu upłynął po raz kolejny pod znakiem dobrej postawy członków WKB PIAST Wrocław i zawodników, którzy we wcześniejszych latach podnosili swój poziom w barwach WKB.

W klasyfikacji generalnej 3. miejsce zajął wrocławianin, nauczyciel wuefu w SP 42 przy ul. Wałbrzyskiej, wychowanek WKB PIAST (obecnie OKB Itaka Opole) Tomasz Sobczyk - 40.56, a tuż za nim był mający w swoim dorobku jako zawodnik WKB PIAST dwa zwycięstwa w Bojanowie Norbert Smuda (obecnie WKU-1 Wrocław) – 41.34. Obaj przegrali tylko z czołowymi polskimi biegaczami Klaudiuszem Kozłowskim – 40.34 i Andrzejem Krzyścinem (obaj Altom Gniezno) – 40.35. W gronie 40-latków wygrał 7. na mecie kolejny były „piastowicz” Jerzy Siemaszko (OKB Itaka Opole) – 43.03. Swoją kategorie wygrali Henryk Załęski w M-60 (20. na mecie) – 48.08, drugie miejsca zajęli: Janusz Konieczny w M-50 (23.) – 50.02 oraz 69-latkowie Michał Wójcik w M-60 (36.) – 54.59 i Irma Tomczak w K-35 (63.) – 1:02.21, a trzecie miejsce zajęli Danuta Pilarz-Małkiewicz (wszyscy WKB PIAST) w K-35 (68.) – 1:03.14 i 76-letni współzałożyciel WKB PIAST, płk Jan Malicki (OKB Itaka Opole) w M-70 (81.) – 1:16.51. Warto dodać, że pierwsza szóstka w klasyfikacji generalnej i szóstki w poszczególnych kategoriach wiekowych uhonorowane zostały przez UMiG Bojanowo nagrodami pieniężnymi.

Start biegu na bojanowskim rynku poprzedziło złożenie kwiatów przez biegaczy pod tablicą upamiętniającą ofiary II wojny światowej.

Maciej Głowacki (WKB PIAST) – 59.14 (53. – 11. w M-40)