16:51

2012-08-23, 22:02
 GRAND PRIX WŁOCŁAWKA - VLADISLAVIA CROSS / III ETAP
III Etap Grand Prix Włocławka - Rekordowy Półmetek !

Rekordem frekwencji zakończył się III etap Grand Prix Włocławka – VLADISLAVIA CROSS. W niedzielnym imprezie wystartowało 37 zawodników.

To już półmetek Włocławskiego GP . Jednocześnie kolejny etap podczas którego panowały sprzyjające dla biegaczy i chodziarzy warunki atmosferyczne. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, końcówka lipca okazał się bardzo trafna, świecące słońce podgrzały atmosferę i obudziły głód ścigania i zdobywania punktów wśród zawodników.

W biegu wystartowało 34 zawodników, a zwycięzcą został rozpędzający się z biegu na bieg Igor Zalewski ( Włocławek ), który w tej edycji jest jednym z kandydatów do zdobycia tytułu Mistrza. Drugą pozycję zajął Piotr Wiśniewski (Płomiany), który również z biegu na bieg prezentuje coraz lepszą formę. Trzeci pozycję zajął nasz Klubowicz Paweł Śliwiński (Lipno) To właśnie między tymi trzema zawodnikami prawdopodobnie będzie się toczyła rywalizacja o najwyższe miejsce w całym cyklu i mistrzowski tytuł. Nie można jednak zapominać o naszych Kobietach. Wśród kobiet najlepsza po raz trzeci okazał się Monika Szyling- Kłos ( Włocławek), która dobrą formą ukazuje że w tej edycji niema sobie równych. Drugie miejsce zajęła Agata Szafran (Włocławek) , trzecie Anna Piwońska (Włocławek).

Zwracamy również uwagę na zaciętą rywalizację w marszu Nordic Walking – niemal w każdym marszu toczy się tutaj zacięta rywalizacja o tytuł Mistrza GP. Tym razem najlepszy okazał się Ryszard Dembkowski (Toruń), ale z pewnością drugi zawodnik III etapu, Roman Samek (Działdowo) nie powiedział ostatniego słowa. Trzecią pozycję zajął Marian Czyżniewski (Toruń)

Zapraszamy na IV etap GP. który odbędzie się za 2 tygodnie... Czasu na zgłoszenia jest więc tym razem jest zdecydowanie mniej.

Wyniki biegu i marszu , a także galerie zdjęć z niedzielnej imprezy są dostępne na naszej stronie.

Uruchomiliśmy również formularz zgłoszeń do IV etapu , który odbędzie się 19 sierpnia na Włocławskich Bulwarach .

Na koniec mała ciekawostka...W trzech etapach GRAND PRIX Włocławka, sklasyfikowanych zostało 57 zawodników, z 14 miast: 47 mężczyzn i 10 kobiet.