ANONIM

(zmo-a osł.)

2009-09-29, 13:04
 Najstarszy Bieg Uliczny w Europie
Co dopiero wróciłem z tego biegu.Nosi on nazwę 113.CESKA SPORITELNA.Odbywa się na trasie Bechowice-Praha dystans 10 km i 31 m.Była to jego 113 edycja, odbywa się nieprzerwanie od 1897 roku.w W pierwszym biegu wystaetowało ...6 zawodnikow i postawiono im na tę okazję pomnik, który stoi tam niedaleko startu.W ramach tego biegu odbywają się Mistrzostwa Europy Kolejarzy.Reprezentanci Polski odnoszą tam sukcesy od dawna.Mistrzem Europy zastał nie po raz piereszy Dariusz Starzyński z czasem 33,42.Polacy wygeali też drużynowo,liczono 3 zawodników.pozostali 3.Grzegorz Maczyński 344,44 6.Zenek Hartuna 36,05 17.Andrzej Woliński 39,01 21. Roman Russ 40,12 32. Sebastian Lenc 42,27 53. Janusz Lenc 48,30. Przepraszam bardzo ,ale powinienem zaczć od kobiet. Brązowy medal M.E.Kolejarzy zdobyła Emilia WOLIŃSKA 45,55 5 miejsce Halina Giolda 50,50 i 7 Ewa Basendowska 53,05. Ponadto Polacy stawali na podium w kat wiekowych min. Emilia Wolińska Grzegorz Maczyński a Dariusz Starzyńki wygrał swoją kategorię.Były 3 odzielne biegi osobno startowały kobiety , weterani od 40 lat w góręi tzw ,elita razem 1080 zawodników. Trasa bardzo selet]ktywna z podbiegiem na ostatnich 2 km, do tego duży upał jak na wrzesień,Cały bieg wygrał Amerykanin a najleprzy z Kenijczyków 3 miejscw (jeden z Kimutay).Przypadło mnie być kierownikiem tej ekipy

113.Ceska Sporitelna
dołączam zdjęcie Polskich kolejarzy z tej imprezy z nr 1471 mistrz Europy Darek Starzyński obok brązowy medalista Grzegorz Maczynski

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!