Komentarze czytelników - 6podyskutuj o tym

MaciekT
Autor: MaciekT, 2010-01-12, 17:40 napisał/-a:

Witam serdecznie i zapraszam na V Rekreacyjny Bieg Narciarski Sasinów.
W tym roku bieg odbedzie się 23 stycznia 2010 na malowniczo położonych Wzgórzach Dylewskich we wsi Wysoka Wieś w okolicach Ostródy.
Pozdrawiam i zapraszam
Maciek Tracz

MaciekT
Autor: MaciekT, 2010-01-20, 17:02 napisał/-a:
Witam,
Oto garść gorących informacji ze „Wzgórz Dylewskich”.
Po raz pierwszy w historii biegu organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu.
Przewidziano puchary dla 3 najlepszych kobiet oraz mężczyzn zarówno na długim jak i krótkim dystansie. Dla najmłodszego i najstarszego uczestnika również przygotowano puchary. Choć technika biegu jest dowolna to raczej sugerujemy sprzęt do klasyka.
Oprócz biegów otwartych przewidziano bieg dziennikarzy o puchar Dr Ireny Eris.

Zapowiada się mocna ekipa biegaczy z Ciechanowa, Grudziądza, Lubawy, Łodzi i Szczytna.

Jak co roku catering i rozgrzewające ognisko zapewnia Hotel SPA Dr Ireny Eris. Trasa zabezpieczona będzie przez „nieustraszonych” i „mrozoodpornych” strażaków OSP z Pietrzwałdu. Na miejscu zapewniamy pomoc medyczną (karetka pogotowia) oraz duchową (swoją obecność potwierdził znajomy ksiądz Andrzej z Olsztyna).
Dla zapewnienia maksymalnego komfortu dla uczestników zostały wypożyczone przenośne toalety.

Trasy biegów liczyć będą ostatecznie 4,5 km (1 bardzo malownicza pętla) oraz 9 kilometrów (2 pętle).
I ostatnia jakże istotna informacja: śniegu jest pod dostatkiem.
Pozdrawiam
MaciekT

MaciekT
Autor: MaciekT, 2010-01-22, 17:26 napisał/-a:
Uwaga dla osób zainteresowanych a nie mających możliwości przyjazdu przeprowadzona zostanie relacja NA ŻYWO Postępy zawodników można śledzić na stronie : http://www.online.datasport.pl/results104/
Pozdrawiam
MaciekT

MaciekT
Autor: MaciekT, 2010-01-25, 16:38 napisał/-a:
Już po raz drugi, w dniu rozgrywania Biegu Sasinów, Justyna Kowalczyk stanęła na najwyższym podium. Co prawda w Rybińsku - tam było tylko -11 stopni.
Piękna pogoda oraz 20 stopniowy mróz o nie odstraszył uczestników V Narciarskiego Biegu Sasinów. Na starcie na polanie pod Dylewską Górą stanęło 82 zapaleńców biegania na nartach, którzy przyjechali z całej Polski.
Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach 4,5 i 9 km.
Na krótszym dystansie wśród kobiet najlepsza okazała się Halina Biziuk ze Szczytna, druga lokatę zajęła Katarzyna Rzehak z Warszawy trzecia przybiegła Grażyna Sai-Klocek ze Szczytna. Wśród mężczyzn triumfowali bracia Ciborowscy Bastian przed Natanem z Piszu, na trzecim miejscu uplasował się Jacek Tracz z Wysokiej Wsi.
W biegu głównym klan Ciborowskich Anetę i Sebastiana pokonał Rafał Koryciński z Gdańska z rewelacyjnym czasem 31’26”..
Bieg Sasinów stał się juz zimową tradycją regionu. Z amatorskiej imprezy, którą był w 2006 roku stał się profesjonalną imprezą sportową. W tym roku po raz pierwszy zastosowano technikę pomiaru czasu on-line firmy Data Sport. Co prawda zawodnikowi nie wszczepiano nigdzie czipa, natomiast zakładano specjalną bransoletę na kostkę.
Jak co roku catering zapewnił Hotel Spa Dr Irena Eris a dodatkowych atrakcji dostarczył „gorący Ignacy” z Plattówki, który przytupujących na mrozie rozgrzał wykonanym na śniegu orłem, ubrany w same kąpielówki. Kibice rozgrzewali się przy ognisku, grzanym winie i bigosie.