Konin, 06 grudnia 2011, 14:17, 1625/136698SportEvolution
Udana reaktywacja Biegu o Lampkę Górniczą

LINK 4: WYNIKI KATEGORIAMI - PDF
LINK 5: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - A.MAŁKOWICZ
LINK 7: ARCHIWUM: KONIN

W sobotę, 3 grudnia 2011 roku, odbył się jubileuszowy 20. Bieg o Lampkę Górniczą w Koninie. Impreza została reaktywowana po 19 latach nieobecności w kalendarzu polskich biegów ulicznych. Wspólna inicjatywa prezesa kopalni KWB Konin oraz Klubu Biegacza "Aktywni" Konin zgromadziła na starcie 200 biegaczy.

Bieg miał na celu uatrakcyjnienie obchodów Barbórki oraz pokazanie terenów pierwszej odkrywki Morzysław. Gościem honorowym zawodów był Jerzy Skarżyński – były reprezentant Polski w maratonie i autor licznych publikacji poradniczych z zakresu treningu biegowego.

Film przesłała: Anna Małkowicz

Pierwszy na metę, z czasem 32.57, wbiegł Maciej Łucyk z Poznania, reprezentujący klub Intersport Team. Wśród pań zwyciężyła z bardzo dobrym czasem (36.31) Karolina Rakieć z Kalisza, reprezentantka AKL Ursynów Warszawa. Szybka trasa biegu sprzyjała osiąganiu przez zawodników bardzo dobrych czasów. Jedyną przeszkodą był dość silny wiatr.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Czołowe trójki w poszczególnych kategoriach zostały nagrodzone statuetkami, a dwójce zwycięzców wręczone zostały dodatkowo karafki w kształcie lampek górniczych. Podczas dekoracji rozlosowano także liczne nagrody wśród wszystkich zawodników.

Imprezę wsparli sponsorzy: KWB Konin, Eko-Surowce Sp z o.o., Rekord, AquaKON, SKOK Wesoła, Centrum Zdrowia i Relaksu VERANO w Ślesinie oraz patroni medialni: MaratonyPolskie.pl, SportowyKonin.pl, Przegląd Koniński, TV Konin, Planeta FM oraz Informator Samorządowy.

Szybka trasa, sprzyjająca pogoda, dobre rezultaty i świetna atmosfera podczas całej imprezy - reaktywację Biegu o Lampkę Górniczą należy uznać za bardzo udaną. Wielu zawodników już dziś zadeklarowało chęć uczestnictwa w zawodach za rok.

Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia z wydarzenia, dostępne na stronie internetowej biegu www.lampkagornicza.pl