Radom, 08 marca 2011, 09:50, 1513/54577Rafał Wilczyński

LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: RADOM

Na zdjęciu: autor zdjęcia: (Włodzimierz Oczakowski)

Przy zmieniających się warunkach pogodowych w minioną niedzielę ponad 600 osób biegało na głównym deptaku (ul. Żeromskiego) w Radomiu w IV Biegu Kazików. (Św. Kazimierz jest patronem Radomia.)

W ramach imprezy odbyły się trzy biegi: biegi młodzieżowe na zróżnicowanych dystansach z podziałem na szkoły: podstawowe, gimnazjalne i szkoły średnie, bieg charytatywny na dystansie 3 km "Pomagamy Kubie", z którego dochód przeznaczony został choremu, młodemu radomskiemu siatkarzowi Kubie Pastuszce, oraz Bieg główny na dystansie 10 km.

W biegu głównym aż 333 zawodników pokonało trasę, a najszybciej dokonał tego zawodnik z Gogolina woj. Opolskie, 26 letni Radosław Kłeczek (30:10), siedmiokrotny MP i MME. Drugie miejsce zajął 31 letni zawodnik Unii Hrubieszów Artur Kern (30:17) - brązowy medalista MMP i IV maratończyk z Dębna 2010 r., aktualny halowy rekordzista Polski na dystansie 5000 m. Na miejscu trzecim uplasował się Sergiej Fiskowicz (UKR, 30:19), który poprzednio w Radomiu wygrywał i dwukrotnie był drugi.

Wśród 51 kobiet zwyciężyła wielokrotna srebrna i brązowa medalistka MP-29-letnia Aleksandra Jakubczak (34:39) z AGROS-Zamość, która w Radomiu wygrała już dwukrotnie. Na miejscu drugim wśród kobiet uplasowała się Iwona Lewandowska, 25 letnia zawodniczka LKS VECTRA-DGS Włocławek (35:02), srebrna i brązowa medalistka MP. Trzecie miejsce zajęła 22-letnia Mołdawianka, Lilia Fiskowicz (35:05)

+42%

Dopisali w tym roku także sami radomianie, których pobiegało w obu biegach ponad stu! W biegu charytatywnym na 1 miejscu zameldował się Łukasz Pawiński, a w biegu głównym pierwszy z Radomia - Piotr Kaniewski na miejscu 36.

Głównym organizatorem biegu jest założony w 2007 roku UKS "TECHNIK" Radom, którego Prezesem jest Artur Błasiński (złoty medalista MMP, srebrny MPS w biegu maratońskim) oraz Klub Maratończyka AZS Politechnika Radomska założony w 1984 r., którego Prezesem jest Tadeusz Kraska - aktywny biegacz mający na swoim koncie ponad 80 maratonów na całym świecie.

Władze miasta reprezentował od początku do końca dekorujący zwycięzców Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Radomskie Kaziki finansowane są ze środków Gminy Miasta Radomia, oraz wspomagają je biegający sponsorzy np.: firma WIKOSS-SPORT Pana Sebastiana Kosobudzkiego oraz firma AutoGaz-Centrum właściciel Jarosław Zagożdżon.

Pierwsza trójka „Kazimierzy” w biegu głównym otrzymała okazałe puchary z dedykacją.

Zawody komentowali: Nina i Rafał Wilczyńscy

2011-03-03 - W niedzielę Radomski Bieg Kazików...