Sielpia, 17 maja 2010, 09:22, 1563/79873

LINK 4: ZOBACZ WYNIKI OPEN
LINK 5: ARCHIWUM: SIELPIA

V Cross Maraton „Przez Piekło do Nieba” tak jak się spodziewano, zakończył się sukcesem i powszechną satysfakcją wszystkich przybyłych do Sielpi.

Nie mogło być jednak inaczej, jeśli nad organizacją czuwał Dyrektor Maratonu – Wojciech Pasek.

Sprzeczne prognozy pogody przed startem budziły niepokój tak 173 uczestników biegu głównego jak i kolejnych, przystępujących do marszobiegu na dystansie półmaratonu. Jak się później jednak okazało, na trasie więcej było nieba niż piekła. Temperatura ok. 15 stopni i brak opadów stworzyły idealne warunki do biegania, a co ważne nie było słynnych już sielpeckich komarów.

Rywalizację mężczyzn wygrał Dariusz Skrzyński z Sędziszowa z czasem 2.39.52 przed Pawłem Kuryłą i Ryszardem Januszem. Zwycięska trójka uzyskała znaczną przewagę nad pozostałymi zawodnikami , wśród których na wysokim piątym miejscu finiszował reprezentujący MaratonyPolskie.PL TEAM Andrzej Majkut z Tarnobrzega.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się łodzianka Ilona Pawlak przed Ewą Kuryło i Agnieszką Mizerą.

Ilustracje: K. Mazur i D. Rąbalski (2010)

Jednocześnie rozegrano mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w maratonie. Dublet ustrzelił Dariusz Skrzyński przed kielczanami Łukaszem Nowackim i Zenonem Stępniem. Podium kobiet było identyczne jak przed rokiem . Wygrała Renata Tomczak przed Elżbietą Synowiec i Małgorzatą Pasek z nowym rekordem życiowym.

W klasyfikacji drużynowej obyło się bez zbędnej kurtuazji – na najwyższym podium stanęła drużyna gospodarzy - Pasat Końskie.

+22%

Towarzyszący marszobieg półmaratoński był okazją do zmierzenia się z tym dystansem dla wielbicieli innych form rekreacji ruchowej czyli od biegu po nordic walking i turystyczny spacer, toteż na trasą wyruszyły całe rodziny.

Imprezę zakończyło losowanie imponującej liczby nagród i spotkanie towarzyskie przy grillu. Medal jaki otrzymali kończący główny dystans już dzisiaj staje się faworytem do medalu roku 2010.