LINK 1: GALERIA ZDJĘĆ - MICHAŁ WALCZEWSKI
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - JANICKA MARIOLA
LINK 7: GALERIA ZDJĘĆ - Andrzej Cymanek
LINK 8: ARCHIWUM: SOBóTKA K.WROCłAWIA

Na zdjęciu: Błażej Brzeziński finiszuje na 2 miejscu podczas III Półmaratonu Ślężańskiego (zbiory własne)

W tym roku wiosna postanowiła nadejść w dzień organizacji III Półmaratonu Śleżańskiego. Wśród rekordowej liczby uczestników (975 na starcie, 966 na mecie) czuć było nie tylko sportowe emocje, ale także wiosnę, która kwitnieniem przywitała biegaczy przyjeżdzających do Sobótki.

Start nastąpił punktualnie o godzinie 11:00 na sygnał wstrząsającego niebem wystarzału armatniego. Świetnym pomysłem było wspólne odliczanie wszystkich startujących od 10 do zera po... koreańsku :-) Prezes LG Electronics podawał przez mikrofon poszczególne liczby w języku koreańskim, a niemal tysiąc biegaczy głośno je po nim powtarzało - było bardzo wesoło :-))

+30%

Zwyciężył Hesbon Ronoh z Kenii, który z czasem 1:06:49 ustanowił nowy, jak na warunki terenowe Sobótki (podbiegi, w tym na przełęcz Tąpadła) bardzo wyśrubowany rekord trasy. Kenijczyk jeszcze do 17 kilometra bieg drugi daleko za prowadzącym Błażejem Brzezińskim, lecz na ostatnich 4 kilometrach narzucił bardzo silne tempo, minął Błażeja i niczym lokomotywa finiszował z bezpieczną przewagą 18 sekund.

Drugie miejsce zajął także z bardzo dobrym wynikiem Błażej Brzeziński (1:07:07) a trzecie Anton Potocki z Ukrainy (1:08:11). Czwarte miejsce zajął kolejny kenijczyk - Stephen Metto (1:09:14), a piąty był Bartosz Mazerski, który fantastycznym finiszem na ostatnich 400 metrach niemal dogonił wyprzedzającego go o kilkadziesiąt metrów kenijczyka przegrywając czwarte miejsce zaledwie o sekundę. Gdyby meta była o 10 metrów dalej, Bartosz pokonał by kenijczyka.

Ilustracje: Michał Walczewski (2010)

Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Rakieć z Kalisza (1:21:02), której to zwycięstwo jak podkreślała podczas wywiadu na mecie sprawiło niesłychaną radość gdyż udało jej się wygrać z drugą na mecie Wiolettą Urygą (1:21:46). Trzecia była Elżbieta Jarosz (1:23:57)

Triumfatorka podkreślała, że biegło jej się niesamowicie, ale jak zaznaczyła: każdy bieg, który się zwycięża jest niesamowity :-) Pytana, czy na trasie było widać jeszcze śnieg, odpowiedziała, że owszem, na samej przełęczy chyba widziała białe płaty topniejącego śniegu, ale biegły tak szybko, że nie jest tego pewna :-)

Półmaraton Ślężański przeszedł już do historii i nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejną jego edycję za rok. Tegoroczne była pod każdym względem po raz kolejny rekordowa. Rekord uczestników. Rekord trasy. Rekordowe nagrody. Jak było według Was? Zapraszamy do wystawiania ocen w naszym rankingu !!

2010-03-18 - Sobótka: piękny medal z Wikoss Sport...
  2010-03-15 - 1083 osoby zgłoszone do 3 LG BONART Półm...
  2010-02-22 - Nagrody w 3 LG BONART Półmaratonie Ślęża...