Zagranica, 17 marca 2010, 22:57, 1524/59424
Bartkiewicz
Biegiem przez Steinfurt, Blažice, Inverness...

LINK 1: INVERNES PÓŁMARATON
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Blažice (7 Marzec Słowacja) Jakub Burghard i Bogdan Dziuba na podium w 35 edycji biegu ulicznego na dystansie 16km na Słowacji, Naszych zawodników rozdzielił mistrz Słowacji w półmaratonie Mirosław Vanko który ze stratą półtorej minuty za Jakubem przybiegł drugi.

Inverness (14 Marzec Wielka Brytania)
1000 funtów za rekord trasy w półmaratonie (1:04.32)oraz panie (1:13.21) jest to suma jak widać zbyt mała by zwabić Kenijskich biegaczy, czy też innych równie dobrych zawodników którzy są w stanie pobić rekord. Zwyciężył Ben Livesey (1:08.03).
Wystartował tutaj Mariusz Wrażka który na szybkiej trasie uzyskał czas 1:32.56 bijąc o 8 minut rekord życiowy, na co dzień reprezentant Hermes Gryfino (klub ten reprezentuje też Jarosław Janicki). Kolejny start w półmaratonie przewiduje w Edinburgu. Sklasyfikowano 1125 zawodników.

Treviso (14 Marzec Włochy) Adriani Ottawio wygrał VII edycję maratonu Teviso, na linię mety przybiegł wraz z Danielem Caimmi. Oby dwaj uzyskali czas 2:12.48. Na siódmym miejscu przybiegł jeden z najlepszych specjalistów na świecie biegu na 100km Calcaterra Giorgio.
Wśród pań najszybsza Etiopka Amelework F. Bosho (2:33.11)

Zagrzeb (21 Marzec Chorwacja)
35 edycja super maratonu na dystansie 61km z Zagrzebia do Cazmy z powodu braku sponsorów, zostaje odwołany. Podobnie jak bieg na 100km w Madrycie który zostaje przeniesiony na Maj. Wybierał się tutaj Jarosław Janicki.

Steinfurt (20 Marzec Niemcy) Paweł Szymandera (zwycięzca Kaliskiej Setki) wystartuje w 37 edycji maratonu w Steinfurcie, gdzie rok temu zwyciężył Jarosław Janicki ponadto wygrywali już tutaj Krzysztof Przybyła, Mirela Zięcina, Janusz Sarnicki, Andrzej Świętek.
Warto wspomnieć iż Paweł Szymandera przygotowuje się do ultramaratonu na 100km który odbędzie się 31 maja w Madrycie