Sława, 15 lipca 2009, 08:40, 1761/46994Tomasz Horoszko

LINK 4: WYNIKI BIEGU - OPEN
LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ
LINK 6: ARCHIWUM: SłAWA

W sobotę 11.07.2009 r. nad pięknym jeziorem Sławskim (woj. lubuskie) odbyły się I Bluesobiegi Sławskie 2009, jak się okazało w międzynarodowej obsadzie.

Organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Las Woda & Blues oraz Ośrodek Wypoczynkowy Wratislavia w Radzyniu, Burmistrz Miasta Sława i Sławskie Centrum Kultury. Profesjonalny pomiar czasu zagwarantowała firma Super Sport Paweł Ignaszak, trasę biegu zabezpieczały służby medyczne i porządkowe.

Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, kiedy na starcie pierwszej edycji stanęło blisko 150 zawodników. Uczestników biegu podzieliliśmy na 8 kategorii. Zamysłem naszym było, ażeby i emeryci (60+) mogli się cieszyć nie tylko z samego udziału w biegu, ale i z nagród oraz medali. Nie zapomnieliśmy o dzieciach i niepełnosprawnych.

Bieg główny poprzedził start dzieci - dystans 400 m w kategorii 10-12 lat najszybciej pokonał Krystian Janas z Grodziska Wlkp, natomiast na dystansie 1,4 km w kategorii wiekowej 13-16 lat zwycięzcą został Konrad Stępczak ze Sławy.

Trasa biegu prowadziła drogami leśnymi wzdłuż malowniczego jeziora Sławskiego. Dystans 12,6 km najszybciej pokonał zawodnik z Ukrainy Mykola Rudyk – 41 min 10 sek. Medale, dyplomy i nagrody pieniężne wręczali Jacek Łapiński Dyr. Biegu i sponsor główny, Cezary Sadrakuła Burmistrz Miasta Sława oraz Piotr Kokorniak Dyr. Sławskiego Centrum Kultury.

W sposób szczególny wyróżniliśmy najszybszego biegacza z gminy Sława oraz zawodnika, który pokonał trasę biegu na wózku inwalidzkim. Każdy uczestnika biegu otrzymał, specjalnie na tę okazję przygotowany, pamiątkowy dyplom, a na mecie na zawodników czekały napoje oraz ciepły posiłek.

Bluesobiegi Sławskie, jak sama nazwa wskazuje, to nie tylko uczta dla ciała. Na zakończenie zawodów na scenie OW Wratislavia wystąpił zespół Birma Blue Band z Wrocławia oraz Berlin Blues z Leszna.

W trakcie Bluesobiegów Sławskich 2009 w nową drogę życia wystartowała również młoda para ze Sławy. Z uwagi na dystans, jaki mają do pokonania, nie mogliśmy czekać, aż dobiegną do mety.

Ilustracje: Tomasz Horoszko (2009)

Dziękując za wszelkie pochwały, podziękowania i przejawy życzliwości już dzisiaj możemy zapewnić że Bluesobiegi Sławskie na stałe wejdą do kalendarza imprez biegowych naszego regionu. Korzystając zatem z okazji, zapraszamy wszystkich miłośników biegania na przyszły rok!