Bukowno k.Dąbrowy Górniczej, 24 czerwca 2009, 11:19, 1506/60680Grażyna Kowina-Świderek

LINK 6: ARCHIWUM: BUKOWNO K.DąBROWY GóRNICZEJ

W trakcie Dni Bukowno odbył się VII Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno. Wzięła w nim udział rekordowa liczba - 270 zawodników. W rywalizacji udział wzięli biegacze nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy, Białorusi i Węgier.

Rywalizację w kategorii generalnej mężczyzn wygrał Arkadiusz Sowa z WKS Grunwald Poznań, miejsce II zajął Wojciech Baczyński z BAKO TEAM, a III był Andrzej Lachowski z AZS AWF MASTERS Kraków.

Wśród kobiet najlepsza była Anastazja Paladinskaja z DINAMO Mińsk, miejsce II zajęła zeszłoroczna triumfatorka Biegu w Bukownie Agnieszka Gortel z TS AKS Chorzów, III miejsce zajęła Agnieszka Pietsch Fulbiszewska z AZS AWF Wrocław. W kategorii mieszkańcy Bukowna po raz kolejny najlepszy okazał się Piotr Spyra, a wśród mieszkanek Magdalena Duda z MOSiR Bukowno.

Najszybszymi niepełnosprawnymi zawodnikami byli Michał Wojciechowski - zawodnik klubu WIATR Tarnobrzeg, Czesław Werner z klubu FLORIAN Chojnice i Michał Majchrzak z CROSS LAJKONIK Kraków.

Po raz pierwszy uhonorowano zawodników w kategorii VIP. W niej klasyfikowano uczestniczących w zwodach przedstawicieli sponsorów. Okolicznościowe upominki wręczono 6 zawodnikom. Na miejscu I uplasował się Przemysław Zbierowski z ZGH Bolesław w Bukownie, miejsce II zajął Krzysztof Basiaga z Getin Banku, III miejsce Ryszard Nowak z No EL Katowice, IV miejsce Andrzej Szary z ZGH Bolesław w Bukownie, V. Ryszard Kulej z Odlewni KULEJ w Kłobucku, a wśród kobiet Jolanta Basiaga z Schneider Electric In. Polska.

W kategorii wózki triumfowała po raz kolejny Ewa Głowacka z Podlipia przed Piotrem Czarnotą z Jaworzna

2009-06-17 - VII Bieg O Puchar Burmistrza Miasta Buko...