Boguszów Gorce, 22 czerwca 2009, 10:39, 1626/36664
Ludzie zejdźcie z drogi bo listonosz biegnie!

LINK 4: WYNIKI BIEGU - 100KM
LINK 5: WYNIKI BIEGU - 72KM
LINK 6: WYNIKI BIEGU - 42KM
LINK 7: ARCHIWUM: BOGUSZóW GORCE

Blisko 180 zawodników rywalizowało na trasie XXI Sudeckiej Setki - nocnego marszobiegu górskiego w Boguszowie- Gorcach.

Start do tego jednego z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce, wiodącego przez kulminacje Gór Wałbrzyskich – Chełmiec i Trójgarb nastąpił w sobotę o godz. 22.00 z najwyżej położonego rynku staromiejskiego w Polsce w Boguszowie. W przeciwieństwie do poprzednich lat biegaczy oszczędził deszcz.

Sudecką Setkę najszybciej pokonał listonosz z Boguszowa Mateusz Kłaczyński, wyprzedzając faworytów wałbrzyskiej elity biegowej. Na 25 miejscu przybiegł jeden z liderów Ligi Asics Marek Górny. Dystans główny pokonało 33 biegaczy. W biegu na dystansie 72 km najszybszy był podobnie jak przed rokiem Grzegorz Pogorzelski z Dębów Wałbrzych.

Emocjonującą walkę na dystansie maratońskim stoczył vice-mistrz Polski w biegach górskich Daniel Wosik, który wygrał tylko niewiele ponad minutę z Markiem Swobodą, trzykrotnym zwycięzcą setki. Marek od początku sezonu borykał się z kontuzją Achillesa, ale szybko wraca do wysokiej formy.

Nocne trasy pokonały również panie. Najszybsze były : Dorota Woźniak na 100 km, Anna Balbus w ultramaratonie na 72 km i Ewa Szmel w maratonie.

Impreza była zorganizowana wzorowo, a atmosfera wg biegaczy niesamowita i rewelacyjna czego nie można opisać słowami.