Puchacz
Bieg na Empire State Building

LINK 1: ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

249 osób wystartowało w 32. Biegu na Empire State Building 3 lutego 2009 roku w Nowym Yorku.

Do pokonania było 1576 stopni na 86 piętrach. Po raz czwarty z rzędu zwyciężył najlepszy obecnie „schodobiegacz”

na świecie Niemiec Thomas Dold, który o 22 sekundy wyprzedził pięciokrotnego mistrza świata w biegu anglosaskim Włocha Marco De Gasperiego.

Trzecie miejsce zajął dwunasty w ostatnich mistrzostwach świata w biegach górskich Amerykanin Rickey Gates. Jedyny Polak wśród uczestników Tomasz Klisz w swoim szóstym starcie w tym biegu zajął 11 miejsce.

Dramatyczny przebieg miała rywalizacja kobiet. W tym biegu startuje się ze startu wspólnego. Najpierw startują kobiety, a potem mężczyźni. Po starcie trzeba przebiec ok. 20 m, aby skręcić w drzwi. Dwukrotnej triumfatorce tego biegu mieszkającej w Singapurze Australijce Suzy Walsham przydarzyło się to, co 2 lata temu Tomkowi Kliszowi.

Popchnięta przez rywalki uderzyła się o klamkę od drzwi, upadła na podłogę, a kilka rywalek przebiegło po niej. Gdy wreszcie przy pomocy kilku biegaczek stanęła na własne nogi prowadzące bieg były kilka pięter wyżej.

Suzy nie zważając na pokiereszowaną twarz i rozbite kolano rzuciła się w pościg. Klatka schodowa w Empire State Building jest wąska i bardzo trudno wyprzedza się na niej rywali. Australijka dokonała jednak rzeczy niemożliwej i odrobiła starty dobiegając do mety z 13-sekundową przewagą nad następną biegaczką.