XII Bieg o Nóż Komandosa przeszedł do historii

LINK 8: GALERIA ZDJĘĆ - CYWILE
LINK 9: GALERIA ZDJĘĆ - KOBIETY
LINK 10: ARCHIWUM: LUBLINIEC

Na zdjęciu: mistrzostwa służb mundurowych... (zbiory własne)

XII Bieg o Nóż Komandosa przeszedł do historii. Impreza została rozegrana w nowej lokalizacji - na terenie Ośrodka Harcerskiego w Lublińcu-Kokotku.

Pierwszy dzień (piątek) należał do mężczyzn w mundurach, którzy rywalizowany w pełnym umundurowaniu w ramach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. Z grona 234 uczestników zwyciężył zdecydowanieRafał Wójcik z 12 BZ Szczecin, który z przewagą aż niemal półtorej minuty wyprzedził drugiego na mecie Mariusza Borychowskiego, oraz trzeciego - Macieja Wojciechowskiego

Drugi dzień rywalizacji rozpoczęły Panie, których aż 94 wystartowało w biegu kobiet na dystansie 6 km. Triumfowała Ewa Brych-Pająk z Budowlanych Częstochowa (blisko 2 minuty przewagi !!!). Jako druga finiszowała wychowanka WKB META Lubliniec - Karolina Pilarska a trzecia Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa. W klasyfikacji kobiet mundurowych zwyciężyła Małgorzata Stan z Oddziału Zabezpieczenia DG.

Jako ostatni do walki na dystansie 13 km przystąp[ili mężczyźni w strojach sportowych. Z grona 381 osób najszybszy okazał się ponownie przedstawiciel organizatorów - Marcin Świerc (43:28). Drugie miejsce zajął Łukasz Oślizło (43:37), a trzecie Mariusz Borychowski (44:26)

Ilustracje: Michał Walczewski (2008)

Na uwagę zasługuje nowa, niezwykle wymagająca trasa biegu, która kończyła się na 300 metrów przed metą stromym, niezwykle selektywnym podbiegiem na piachu. Warto wspomnieć, że organizatorzy na potrzeby wspomnianego podbiegu wybudowali specjalnie prawdziwy most nad strumieniem !!!

Zawody przeprowadzone w nowym miejscu zostały bardzo sprawnie, chociaż pogoda ponownie nie sprzyjała - tak jak podczas organizowanego niecałe dwa miesiuące temu Biegu Katorżnika nieomal cały czas padał deszcz. Nie przeszkodziło to wieczorowej piątkowej imprezie integracyjnej, która przy tańcach i śpiewach trwałą niemal do północy...

Zamieszczamy wyniki przekazane przez Hieronima Olejniczaka oraz trzy galerie zdjęć z poszczególnych biegów.

Już 22 listopada zapraszamy na kolejną imprezę biegową WKB META Lubliniec - V Maraton Komandosa!