LINK 2: WYNIKI PÓŁMARATONU W FORMACIE PDF
LINK 3: WYNIKI BIEGU O TOPOREK W FORMACIE PDF
LINK 5: ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - 942 SZTUK
LINK 6: STARTOWAŁEŚ? WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 7: ZOBACZ MAPĘ UCZESTNIKÓW ZAWODÓW
LINK 8: ARCHIWUM: ŁóDź

Na zdjęciu: Arleta Meloch - triumfatorka 5 mBank Łódź Maraton (zbiory własne)

Przedstawiamy wyniki 5 mBank Łódź Maratonu, który odbył się we wspaniałym otoczeniu Łódzkiej Manufaktury w minioną niedzielę, 18 maja 2008 roku.

W trzech biegach wystartowało ponad 800 zawodników. Główna impreza - bieg maratoński - skupiła na starcie ponad 450 zawodników z całego kraju, z czego 436 osiągnęło linię mety.

Zwycięzcą został - po pasjonującej walce na długim finiszu - Richard Rotich (KEN), który z przewagą 5 sekund wyprzedził drugiego na mecie Adama Dobrzyńskiego z Gdyni. Wielkie brawa dla Adama, który samotnie walczyl - jako jedyny polak - z koalicją zagranicznych zawodników (trzecie miejsce zajął także kenijczyk - Reuben Kwambai, kolejne reprezentanci Ukrainy - Valerii Dekadenko oraz Sergiy Redko, a następne Białorusin Vladimir Tsiamcryk)

Wśród kobiet wygrała zaś bezkonkurencyjna i tym razem Arleta Meloch, która nad drugą na mecie Białorusinką Marią Butakovą miała ponad 2 minuty przewagi. Trzecia była Renata Antropik a czwarta Karolina Rakieć.

Warto wspomnieć o rozegranym równolegle półmaratonie, który ukończyło aż 341 osób (zwyciężyli Volodymyr Chorbań z Ukrainy oraz Antonina Rychter z Miękowa). Trzeci z biegów - XV Otwarty Bieg o Złoty Toporek ukończyło 117 osób.

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła oprawa strefy startu i mety zawodów, która znajdowała się na centralnym placu obchodzacej tego właśnie dnia swoje 2-lecie Łódzkiej Manufaktury. Występy zespołów, konkursy, niepowtarzalny klimat, prezenterz, pokazy tańca, liczne atrakcje dla dzieci - tego nie da się opisać w kilku słowach - po prostu trzeba było tam być :-)

Wyniki okraszamy obszerna galerią 942 zdjęć z imprezy. Galerią, w której pojawia się pewne novum - ale o tym poczytacie już w osobnym, specjalnie przygotowywanym newsie.