Ameryka Północna, 29 lutego 2008, 09:24Andrzej Więciorkowski
Polka z kolejnym halowym rekordem świata ...

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

Zofia Więciorkowska (AZS UWM Olsztyn) zajęła pierwsze miejsce w biegu otwartym kobiet 1500 m podczas mityngu w hali „New Balance Armory Track” w Nowym Jorku, który odbył się w czwartowy wieczór 28 lutego.

Wynikiem 4:40.40 ustanowiła halowy rekord świata w kategorii masters ( 45-49). Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się 20 letnie Amerykanki Noel Brock i Sue Hoelser.

Poprzedni rekord 4:41.67 należał do Hiszpanki Aurory Perez i został ustanowiony 18 lutego 2006.

Jest to drugi halowy rekord świata ustanowiony przez Zofię Więciorkowska w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 14 lutego w tej samej hali z czasem 2:16.30 ustanowiła halowy rekord świata weteranów (kategoria 45-49) w biegu na 800m.

To już 14 rekord Polski ustanowiony w ciągu ostatnich trzech lat startów w hali i na stadionie przez Zofię Więciorkowską, aktualną mistrzynię Europy i wicemistrzynię świata weteranek w biegach na 800, 1500 i 2000 m z przeszkodami.

„Był to mityng otwarty dla wszystkich zawodników - chciałam zmierzyć swe siły z młodymi zawodniczkami, gdyż to dawało mi szansę nabiegania dobrego wyniku. Przed startem musiałam organizatorowi zgłosić chęć bicia rekordu świata, gdyż potrzebna była odpowiednia obsada sędziowska, aby wynik został zatwierdzony przez Miedzynarodową Federację Lekkoatletyczną. Startowałam jako Polka, a klub sportowy (AZS UWM Olsztyn) jaki podałam to mój macierzysty klub z czasów studenckich, z którym nadal jestem uczuciowo związana” - powiedziała Zofia Więciorkowska