Czechy, 16 grudnia 2007, 16:45, 1662/94833
Polacy zdominowali bieg graniczny ze Słowacji do Czech

LINK 1: REGULAMIN BIEGU W FORMACIE PDF
LINK 2: WYNIKI W FORMACIE HTML
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - CZECHY
LINK 4: ARCHIWUM: ZAGRANICA - SłOWACJA

Na zdjęciu: Jakub Burghardt - zwycięzca biegu granicznego - podczas biegu ulicznego w Jaśle w 2007 roku (zbiory własne)

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci w 17 edycji międzynarodowego biegu ulicznego na dystansie 12km. Start nastąpił w sobote o 13-tej w Skalicy (Słowacja).

Biegacze przekraczali granicę w Holic, by minąć linie mety w Hodoninie. W pierwszej dziesiątce było aż czterech Polaków - najlepszym okazał się Jakub Burghardt reprezentujący "Stali Mielec", który wyprzedził Jana Kreisingera - wielokrotnego mistrza Czech w maratonie, oraz Bogdana Dziubę - drugiego zawodnika tegorocznego maratonu w Bratysławie i Rytro.

Czwartą pozycję zajął Artur Błasiński, do którego należy rekord trasy 37:00 - niepobity do dziś, startując rokrocznie w tej imprezie, zwyciężył tutaj przed trzema laty.

Wśród kobiet druga była złota medalistka Mistrzostw Świata w biegach górskich - Anna Pichrtowa, która o niespełna minutę uległa Petrze Kaminkowej - mistrzyni Czech na 5000 i 10000 metrów .

2. Anna PICHRTOVA - 44:26
Za wygranie wśród mężczyzn było 10.000CS natomiast pierwsza pani musiała zadowolić sie pięcioma tysiącami koron czeskich.