Lubliniec, 20 listopada 2007, 14:41, 1644/138291

LINK 2: STARTOWAŁEŚ? WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ - 33 SZTUK
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ MATEUSZA ZAWADKI
LINK 7: ARCHIWUM: LUBLINIEC

Na zdjęciu: na chwilę przed startem - obowiązywały mundury polowe... (zbiory własne)

17 listopada, o godzinie 9:00 rano na starcie IV Maratonu Komandosa stanęło 221 zawodników. Startujący musieli się stawić w pełnym umundurowaniu polowym, z minimum 10 kg plecakiem oraz w wojskowych butach.

Wśród startujących byli przedstawiciele różnych służb mundurowych, ale znalazło się też kilku cywili którzy spełniali kryteria regulaminu, lub startowali poza klasyfikacją.

Czwartą edycję Maratonu Komandosa wygrał starszy aspirant Dariusz Guzowski reprezentujący barwy Szkoł Polcjii w Słupsku. Na pokonanie całej trasy potrzebował 3 godzin, 32 minut i 16 sekund.

Całą relację transmitowała telewizja TV4 za sprawą Joanny Chmielewskiej - obecnej uczestniczniczki Big Brothera 4.1, która zlekceważyła w przepowiedni zawody, onieśmielając co niektórych organizatorów, jak i samych uczestników biegu - a sama po szóstym kilometrze spasowała z "językiem po pas"