Słowenia, 11 pazdziernika 2007, 15:58, 1576/198122
Puchacz
Sukces Andrzeja Długosza w Pucharze Świata

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - SłOWENIA

Na zdjęciu: Andrzej Długosz na najwyższym podium !

Wielki sukces osiągnął Andrzej Długosz w ostatniej w tym roku imprezie z cyklu Pucharu Świata w Biegach Górskich, która odbyła się w Ljubljanie, podczas biegu na Šmarną Gorę.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans 9,0 km z przewyższeniem + 710 m - 320 m. Liczy się nie tylko zwycięstwo, ale przede wszystkim fakt, że Polak pokonał m.in ubiegłorocznego Mistrza Europy Marco Gaiardo oraz zdobywcę 4 miejsca w tegorocznych mistrzostwach świata Joe Symondsa. Rywale byli w stanie dotrzymać Długoszowi kroku tylko do drugiego kilometra. Potem był to już tylko spektakl jednego aktora.

W ten sposób do grona polskich zwycięzców biegów zaliczanych do Pucharu Świata po Janinie Juszko Saxer i Izabeli Zatorskiej dołączył Andrzej Długosz. Warto dodać, że po raz pierwszy na podium zawodów o Puchar Świata zawodnik ten stanął również na Šmarnej Gorze. W efekcie zwycięstwa Andrzej Długosz został sklasyfikowany na 2 miejscu w tegorocznej klasyfikacji łącznej Pucharu. Zwycięzcą został już przed ostatnimi zawodami Marco Gaiardo.

Niespodzianką była porażka mistrzyni świata Anny Pichrtovej z Angielką Victorią Wilkinson. 3 tygodnie wcześniej podczas mistrzostw świata, Wilkinson straciła do Pichrtovej ponad 4 minuty i zajęła 15 miejsce. Pomimo porażki Pichrtova zwyciężyła w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata.