Starogard Gdański, 08 pazdziernika 2007, 15:31, 1617/48763Tomasz Górecki
Wyniki i zdjęcia z XVI Biegu Kociewskiego

LINK 3: STARTOWAŁEŚ? WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: GALERIA ZDJĘĆ - 23 FOTOGRAFIE
LINK 5: ARCHIWUM: STAROGARD GDAńSKI

Na zdjęciu: Tego dnia zorganizowano aż 10 biegów towarzyszących...

Prezentujemy wyniki XVI Biegu Kociewskiego, który odbył się 6 października 2007 roku w Starogardzie Gdańskim.

Gościem honorowym biegu był Adam Korol 3-krotny Mistrz Świata w wioślarstwie.

Na dystansie około 9 km rywalizowało ponad 230 zawodników. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Natan Soimo, drugi był Paul Ngetich (obaj kenia), a trzeci - i jednocześnie pierwszy wśród polaków - Piotr Drwal z KKS Ekspress Katowice, ktorego od zwycięzcy dzieliło jedynie 5 sekund...

Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Lewandowska z Wąbrzeźna, przed Olgą Judziankową i Maria Maj-Roksz.

6.Wójcik Weronika – Starogard Gd. – 33’40

Bieg klasyfikowany był w 13 kategoriach wiekowych (6 dla kobiet, 7 kat. mężczyzn). W klasyfikacji generalnej zawodnicy otrzymali nagrody finansowe a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe. Nagrody nie dublowały się. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale.

Tego dnia zorganizowaliśmy aż 10 biegów towarzyszących gdzie razem ukończyło ponad 2200 zawodników.

"Bieg odbył się przy pięknej pogodzie, umiarkowanym wietrze i temperaturze ok. 14 C . Zaczęło leciutko padać kiedy wręczono wszystkie nagrody. To dla nas wielki sukces organizacyjny bowiem na trasie przyjęliśmy aż 234 zawodników (w ub. Roku 150). Bieg odbył się przy ruchu całkowicie zamkniętym na dystansie ok. 9 km. W biegu głównym ukończyło 233 zawodników gdzie sklasyfikowano 231 osób..."