Jabłonna, 02 pazdziernika 2007, 23:28Michał Drelich
Mazovia MTB Marathon 2007 - podsumowanie

LINK 1: STRONA MAZOVIA MTB MARATON
LINK 2: ARCHIWUM: JABłONNA

Na zdjęciu: logo Mazovia MTB Marathon (strona internetowa Mazovia MTB Marathon)

Prawie 10 000 osób wystartowało w tegorocznej edycji Mazovia MTB Marathonu. W miniony weekend odbył się w Jabłonnie wyścig finałowy, w którym wzięło udział prawie 1000 rowerzystów. A już 13 października (sobota) zapraszamy wszystkich na epilog w Międzylesiu.

Wielki finałowy wyścig, który odbył się na terenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego w Jabłonnie, był doskonałym zwieńczeniem tegorocznego Mazovia MTB Marathonu. Przepiękne otoczenie i stylowy koncert zespołu Wytrawni wytworzyły atmosferę godną finału, którą uczestnicy zapamiętają na długo.

Zwycięzcą tegorocznego cyklu na dystansie giga został Paweł Rękawek z Kross Racing Team, drugie miejsce zajął Albert Pelucha, a trzecie Artur Pelucha (obaj Legion Bike Team Sopharma)

Zwycięzcą na dystansie mega został Paweł Baranek z grupy Kross Racing Team. Na drugim stopniu podium uplasował się Daniel Pepla z Legion Bike Team Sopharma, a trzecie miejsce w Mazovia MTB Marathonie 2007 wywalczył Paweł Król z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Najlepsza w klasyfikacji drużynowej okazała się grupa Legion Bike Team Sopharma, która wyprzedziła Kross Racing Team oraz CX80-Pietrzak-Tomet-Team.

W ramach Mazovia MTB Marathonu 2007 rozegrano 10 wyścigów, głównie na terenie Mazowsza, ale również w Łodzi, na Mazurach oraz na Podlasiu. Mazovia MTB Marathon to pod względem frekwencji drugi w Polsce największy cykl rowerowy dla amatorów i zdecydowanie największy taki cykl na Mazowszu.