Andrzej
Puchacz
Sukces Andrzeja Długosza w Pucharze Świata

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AUSTRIA

5 sierpnia 2007 w tyrolskim Telfes (Austria), w Dolinie Stubaital odbyły się trzecie zawody z cyklu Pucharu Świata w Biegach Górskich.

Rywalizowano na trasie 11,7 km + 1270 m. Wielki sukces odniósł Andrzej Długosz, który zajął drugie miejsce przegrywając zaledwie o 4 sekundy z brązowym medalistą mistrzostw Europy Włochem Marco Gaiardo. Trzecie miejsce zajął dziesiąty w mistrzostwach Europy Włoch Gabriele Abate. Włoch Antonio Molinari, który w 1996 roku zdobywał na tej trasie mistrzostwo świata, tym razem wygrał w kategorii M40 (generalnie był 8), a trzeci w tamtych mistrzostwach Austriak Helmut Schmuck tym razem był trzeci w kategorii M40.

Dobrze znany w Polsce Czech Roman Skalsky zajął 13 miejsce. Nieoczekiwanie zakończyła się rywalizacja kobiet. Czeszka Anna Pichrtova pobiegła najlepiej w historii swoich startów w tym biegu, ale i tak nie wystarczyło to do zwycięstwa. Wygrała debiutująca w biegu górskim Renate Rungger, mistrzyni Włoch w biegu przełajowym, legitymująca się rekordem życiowym na 10000 m – 32:38.

Zwyciężczyni ustanowiła nowy rekord trasy, o 8 sekund lepszy od wyniku Izabeli Zatorskiej z 2001 roku. Zatorska, która po raz pierwszy pojawiła się w Alpach po ubiegłorocznym wypadku zajęła 13 miejsce, a Irena Czuta-Pakosz była 18.