LINK 1: WYNIKI W FORMACIE EXCEL
LINK 2: STRONA ORGANIZATORA - GOSIR GDYNIA
LINK 3: STARTOWAŁEŚ? WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: ARCHIWUM: GDYNIA

Znakomita frekwencja, międzynarodowa obsada i wysoki poziom sportowy - tak w skrócie można scharakteryzować Bieg Europejski, który odbył się w Gdyni. Na trasie wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego rywalizowało w ponad 1000 osób. Cieszy zwłaszcza frekwencja w biegach młodzieżowych, w których wystartowało około 900 młodych sportowców z całego Pomorza.

Zacięta rywalizacja była już w pierwszym biegu, w kategorii szkół podstawowych. Wśród dziewcząt po zaciętym finiszu najlepsza okazała się Izabela Mikuła z UKS Ekoludek, która na finiszu wyprzedziła Monikę Czapiewską z SP33. Trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Niewiadomska z SP 33 w Gdyni. Wśród chłopców zwycięzcom został Dominik Królikowski, który po imponującej walce na trasie pokonał Łukasza Grzegorskiego z SP 26 oraz Adama Borowieckiego, reprezentanta SP 33.

W kategorii szkół gimnazjalnych miejsca 1 i 3 zajęły zawodniczki WKS Flota Gdynia: Agnieszka Gosińska i Emilia Chudziutko a podzieliła je Monika Stawarz z UKS Ekoludek. Wśród chłopców szans rywalom nie dał Rafał Gajewski z ZSK im. Jana Pawła II z Gdyni. Wyprzedził on na finiszu kolegę z GIM 8 Konrada Stolarczyka a miejsce 3 zajął biegacz z Kaliningradu Siergiej Filatov. Bieg w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała Agnieszka Brusznica z IV LO w Gdyni, wśród chłopców najlepszy był Damian Skawiński z ZSGH w Gdyni, który na ostatnich metrach pokonał Jakuba Potrykus oraz Mateusza Czapiewskiego ze Skórzewa.

W biegu głównym, na dystansie 10 km, wystartowało ponad 150 osób. Pod nieobecność Bartosza Mazerskiego, który wygrał w Biegu Urodzinowym Gdyni, od początku ton rywalizacji nadawali triumfator I Nocnego Maratonu Świętojańskiego Przemysław Rojewski z Luzina, Dariusz Klein oraz Daniel Chuchała Z AZS AWFiS Gdańsk. Na finiszu najwięcej sił zachował Przemysław Rojewski i to on zwyciężył. Miejsce drugie zajął Daniel Chuchała przed Dariuszem Kleinem. W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była Maria Maj AMD NTT System, pokonując na trasie Lucynę Pączek, która miesiąc temu zajęła trzecie miejsce w maratonie wrocławskim. Srebrny medal zdobyła Dorota Pawłowska.

W Biegu Europejskim na dystansie 1500 m, wystartowali także reprezentanci 6 miast bliźniaczych Gdyni, którzy w ten sposób zakończyli swój udział w XV Igrzyskach Miast Bliźniaczych. W klasyfikacji generalnej Igrzysk zwyciężyła reprezentacja Kaliningradu, która pokonała ekipę z Gdyni trzema punktami, trzecie miejsce na podium zajął zespół z Klaipedy.

Sponsorami Biegu byli: Multimedia Polska, Baltic Oasis – Klub Fitness SPA i Rekreacja, Coca - Cola, Centrum Tańca "Szczepan", Stena Line, Geomawit.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Dziennik Bałtycki, Portal NaszeMiasto, Multimedia oraz Radio Hit FM.

Organizatorem Biegu i Igrzysk był Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.