Łódź, 22 kwietnia 2007, 14:53PAP
Kaczmarek i Miereczko zwycięzcami w Łodzi

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ARCHIWUM: ŁóDź

Monika Kaczmarek i Maciej Miereczko zostali zwycięzcami w rywalizacji seniorów w 5 Biegu Ulicą Piotrkowską, który w sobotę odbył się w Łodzi.

W biegu głównym rywalizowano na dystansie blisko 4 km. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Kaczmarek - 13.42,16, w wśród mężczyzn Maciej Miereczko - 11.12,15.

Największe zainteresowanie wzbudził bieg VIP-ów, w którym udział wziął m.in. mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski. - Nie jest ważne kto wygrał poszczególne biegi, liczy się przede wszystkim start. Piotrkowska to wspaniałe miejsce na takie imprezy, podobnie jak Stary Rynek w Krakowie - powiedział Korzeniowski.

Wiceprezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która jako jedyna kobieta wystartowała w biegu VIP, wyraziła nadzieję, że kolejne edycje biegu przyciągną na reprezentacyjną ulicę miasta jeszcze większą liczbę uczestników. - Cieszę się, że tylu młodych ludzi wystartowało w tym biegu. Ten bieg to ogromna promocja Łodzi, a zarazem pokazujemy wszystkim, że w centrum miasta można się nie tylko bawić i robić zakupy, ale spędzać czas na sportowo - mówiła Zdanowska.

Bieg VIP wygrał piłkarz Widzewa Jakub Rzeźniczak. W 5 Biegu Ulica Piotrkowską wystartowało w sumie ponad 1,5 tys. osób.