Toruń, 20 sierpnia 2006, 11:06Krzysztof Bartkiewicz
V Maraton Rekreacyjny z Tadeuszem Spychalskim za nami

LINK 1: ARCHIWUM: TORUń

Na zdjęciu: Tadeusz Spychalski - pomysłodawca i organizator CrossMaratonu z Tadkiem (zbiory własne)

Wczoraj odbyła się piąta edycja cross maratonu z Tadeuszem Spychalskim. Zawodnicy mieli do pokonania 32 okrążenia o długości ok 1300 m, na którym był jeden dłuższy podbieg o długości około 130 metrów. Pogoda była wyjątkowo łaskawa dla biegaczy, gdyż wiatr dawał się we znaki porywając kubki na punkcie odżywczym, w momencie startu było ok 15stopni C. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal z nadrukiem triumfatorów z ubiegłego roku. Na podstawie nieoficjalnych wyników wygrał Leszek Marcinkiewicz (Aleksandrów Kujawski)z czasem 3.02.40, a na drugiej pozycji podobnie jak przed rokiem Krzysztof Góralski (Start Brzozówka) uzyskawszy czas 3.09.30 o dwie minuty wyprzedził trzeciego na mecie Wojciecha Pismenke ze Świdwina. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Bożena Miasojedow z klubu OTK Rzeźnik Warszawa uzyskując rezultat 4.27.15. Startowało 65 zawodników z czego 42 ukończyło maraton. Najmłodszym uczestnikiem, który ukończył cały dystans był zaledwie czternastoletni Piotr Majewski z Poznania (czas 4.48.42), zaś najstarzy 67-letni Jan Gruszewski (czas6.10.12). Organizator dopuścił przed chwilą (start 11.00) pięciu maratonczyków, którzy nie mogli wczoraj pojawić się na starcie, gdyż uczestniczyli w maratonie Piasków na Wyspie Wolin.

2006-08-27 - Wyniki V Top Cross Maraton z Tadeuszem S...
  2006-08-16 - Zaproszenie do Torunia na Cross maraton ...