Ameryka Północna, 29 lipca 2006, 22:46Krzysztof Bartkiewicz
W Nowym Yorku najdłuższy cykliczny bieg na świecie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WYNIKI NA WWW.SRICHINMOYRACES.ORG
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

Na zdjęciu: Madhupran Schwerk

W Nowym Jorku dobiega końca niezwykła impreza – bieg na 3100 mil, czyli blisko 5 tysięcy kilometrów! Bierze w nim udział 14 biegaczy z całego świata. To już dziesiąta Impreza z tego cyklu. Zawodnicy mają 51 dni na pokonanie tego gigantycznego dystansu. To daje średnią blisko 100 kilometrów dziennie. Biegacze śpią po sześć godzin na dobę (od północy do 6 rano). Resztę czasu poświęcają na bieganie. Bieg odbywa się wokół jednego z bloków w nowojorskiej dzielnicy Queens. Jedno okrążenie ma blisko 900 metrów, co oznacza, że każdy z zawodników, który ukończy bieg, będzie miał na swoim koncie blisko 5 tysięcy okrążeń. Dwaj zawodnicy pokonali już wyznaczony dystans przed upływem 51-dniowego terminu. Jako pierwszy barierę 3100 mil pokonał 50-letni Niemiec Madhupran Schwerk. Jego czas to 41 dni, 8 godzin,16 minut i 29 sekund. Dwa dni później – w środę 25 lipca - bieg ukończył Fin Asprihanal Aalto. Organizatorem tej niezwykłej imprezy jest Sri Chinmoy Marathon Team – międzynarodowa organizacja sportowa, założona przez indyjskiego sportowca i filozofa Sri Chinmoya. Jej celem - jak mówią organizatorzy - jest przekraczanie fizycznych i umysłowych barier ludzkiego organizmu.