Szczecinek, 30 kwietnia 2006, 17:47P.A.P: Janusz Kalinowski
W biegu w Szczecinku dominowali zagraniczni zawodnicy

LINK 1: ARCHIWUM: SZCZECINEK

W 22. Biegu im. Winanda Osińskiego w Szczecinku, na 13-kilometrowej trasie dominowali zagraniczni zawodnicy. Zwyciężył Ukrainiec Serhij Fiskowicz. Najlepszy z Polaków - Tadeusz Zblewski (MKS Olimpia Bytów) uplasował się na ósmej pozycji. W gronie kobiet także najszybsza była Ukrainka Swietłana Nechersz, która wyprzedziła mistrzynię Polski w maratonie Krystynę Kutę (Olimpia Grudziądz). Bieg tradycyjnie odbywał się na 10-kilometrowej trasie, mającej atest PZLA. W tym roku, z uwagi na remonty ulic, trasa uległa zmianie i wydłużeniu. Winand Osiński był pierwszym olimpijczykiem wywodzącym się z Ziemi Koszalińskiej. W latach 50., jako zawodnik klubu Unia Szczecinek, zdobył dwukrotnie mistrzostwo kraju w maratonie. Reprezentował Polskę na igrzyskach w Helsinkach, w 1952 roku. Wyniki 23. biegu im. Winanda Osińskiego w Szczecinku - 13 km: