Holandia, 09 kwietnia 2006, 21:06Krzysztof Bartkiewicz
Grażyna Syrek 2.34.38 w Rotterdamie

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - HOLANDIA

Syrek siódma w rotterdamskim maratonie Grażyna Syrek (Olimpia Poznań) zajęła siódme miejsce w maratonie w Rotterdamie uzyskując czas 2:34.38. Zwyciężyła Etiopka Mindaye Gishu - 2:28.30, która w swym drugim biegu na dystansie 42 km 195 m poprawiła rekord życiowy o 4 minuty i 35 sekund. W gronie mężczyzn dominowali reprezentanci Kenii, zajmując wszystkie miejsca na podium z najlepszymi w tym roku wynikami na świecie. Triumfował Sammy Korir - 2:06.38, drugi był Paul Kiprop Kirui - 2:06.44, a trzeci Charles Kibiwott - 2:06.52. Grażyna Syrek, debiutując w maratonie, zdobyła tytuł mistrzyni Polski w Dębnie w 2002 roku. Powtórzyła ten sukces w następnym roku. Dwukrotnie startowała w Chicago, gdzie ustanowiła rekord życiowy 2:26.22. Wyniki 26. maratonu w Rotterdamie: mężczyźni 1. Sammy Korir (Kenia) 2:06.38
kobiety
1. Mindaye Gishu (Etiopia) 2:28.30