Bukowno k.Dąbrowy Górniczej, 07 czerwca 2023, 09:32, 1652/858759Organizator
Bukowno po 4-letniej przerwie wróciło na biegową mapę Polski

LINK 2: PROFIL BIEGU NA FACEBOOK
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: WYNIKI BIEGU - PDF
LINK 5: ARCHIWUM: BUKOWNO K.DąBROWY GóRNICZEJ

W tym roku bieg był bardziej kameralny niż dotychczasowe edycje. Ale mimo wszystko biegacze chętnie wracają do Bukowna. Bieg tradycyjnie był rozgrywany podczas Dni Bukowna. Organizatorem biegu był UKS KUSY oraz MOSiR w Bukownie. Na starcie stanęło blisko 200 uczestników.

W biegu głównym na dystansie 10km zwyciężył ELASRI ABDERAHIM (Team Elasri) przed Piotrem Lupą i Tomaszem Wójcikiem (obydwaj z Aktywna Pszczyna Runers Team). Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się PAULINA GOLEC (Sportivasport przed Iwoną Chabior (KB MCKiS Jaworzno) i Monką Kamińską z Dąbrowy Górniczej.

Historia frekwencji OPEN

W biegu na dystansie 5 km Open zwyciężył MATEUSZ JASICA (Kusy Bukowno) przed Pawłem Wójcikiem (Zadyszka Oświęcim ) i Jackiem Sewerynem z Mysłowic. W kategorii Kobiet na dystansie 5km Open zwyciężyła AGNIESZKA OŁOWNIA z Trzebini przed OLGĄ STĘPIEŃ WYROBIEC z Jaworzna i SYLWIĄ WOWRY z Cieszyna. W kategorii Mieszkańcy Bukowna w biegu głównym zwyciężył wśród mężczyzn ADRIAN DZIURZYŃSKI, a wśród kobiet MONIKA MUCHA LABISKO.

Pomysłodawcą i Dyrektorem Biegu od samego początku jest czołowa polska zawodniczka lat osiemdziesiątych , multimedalistka Mistrzostw Polski w Biegach średnich i długich, zwyciężczyni wielu biegów w Polsce i Europie - GRAŻYNA KOWINA ŚWIDEREK.

178 zawodników przyjechało do Bukowna z 53 miejscowości. 10Km ukończyło 123 osoby, a 5km 55 osób. Sygnał do rozpoczęcia biegu dał Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski.

W biegu głównym na 10km uczestnicy mieli do pokonania 2 pętle. W biegu rekreacyjnym do mety zbiegali już po pierwszym okrążeniu a po skończonym biegu czekał uczestnicy otrzymali piękny, odlewany medal. Po dekoracji zwycięzców która odbyła się w Hali Sportowej miał miejsce konkurs z licznymi nagrodami.

W ramach dofinansowania ze środków realizacji rozwiązywania Gminnego Programu Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii do wygrania były zegarki Garmin Forerunner i mnóstwo innych nagród dzięki wsparciu Firm: