redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Kraków, 04 lutego 2021, 10:44, 1554/758165Organizator
19. Cracovia Maraton niestety nie odbędzie się także w 2021 roku

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ARCHIWUM: KRAKóW      

Z uwagi na ciągły brak możliwości zaplanowania, przygotowania i przeprowadzenia – nawet w ograniczonej formule – klasycznej imprezy biegowej, co wynika ze związanych z sytuacją epidemiczną obostrzeń i regulacji, planowany na 25 kwietnia 2021 roku 19. Cracovia Maraton nie odbędzie się. Tym samym, wydarzenia towarzyszące wyznaczone na 24 kwietnia – Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Bieg Nocny na 10 km również nie zostaną zorganizowane.

Wzorem Organizatorów innych imprez biegowych z kraju i całego świata, musimy zrezygnować ze starań o przeprowadzenie wiosennej imprezy. Nieustępująca pandemia koronawirusa, a przede wszystkim brak informacji i wytycznych odnośnie dłuższej perspektywy obowiązywania regulacji i obostrzeń dotyczących sportu, w tym możliwości i ewentualnych zasad organizacji imprez sportowych o charakterze biegowym, zmusiły nas do rezygnacji z kolejnego wyznaczonego terminu 19. Cracovia Maraton.

Biorąc pod uwagę, że mamy nadzieję na organizację jesienią 14. Biegu Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, a w drugim półroczu 2021 roku w Krakowie planowane są również inne wydarzenia sportowe, nie chcemy też przekładać imprezy na ten czas.

Razem ze Związkiem Organizatorów Sportu Masowego, cały czas podejmujemy działania zmierzające do wypracowania konsensusu z władzami państwowymi i sanitarnymi, a przede wszystkim uzyskania „zielonego światła” dla organizacji w tym roku wydarzeń sportowych w jakkolwiek ograniczonej, acz tradycyjnej formule, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Korona Maratonów Polskich

Wszystkie informacje odnośnie Korony Maratonów Polskich można znaleźć w osobnym komunikacie. W przypadku pojawienia się nowych faktów, zasady starania się o odznakę Korony Maratonów Polskich będą dostosowywane do bieżącej sytuacji.

Zapisy i opłata startowa

Wszyscy, którzy są zapisani na listy startowe i uiścili opłaty za udział w 19. Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Biegu Nocnym na 10 km do 30 kwietnia 2021 roku mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot opłat.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich zawodników do pozostania z nami – osoby, które nie wystąpią o zwrot opłaty startowej będą miały przeniesione wpisowe na 2022 rok.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się w tradycyjnej formule na starcie krakowskiego maratonu i wydarzeń towarzyszących!

Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

arrek777

Autor: arrek777, 2021-02-04, 23:27 napisał/-a:
LINK: http://no super

cios w serce ktoś znów zadał tak liczyłem na ten rok .ech impra była cudowna 1.17. ale zwiedzałem calutki czas nogi bolały ale wrazenia super podczas biegu nocnego po raz 1 wystartowałem na 10.

 

jacekzycinsk

Autor: jacekzycinski, 2021-02-06, 17:37 napisał/-a:
Może tytuł jest proroczy i tak rzeczywiście będzie, ale na razie wiadomo tylko, że nie odbędzie się w kwietniu 2021.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768