redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Czechy, 06 wrzesnia 2020, 19:18, 1209/234071
Shrek
Grzegorz
Wnuk
Ostrava City Marathon 2020 odbędzie się!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - CZECHY      

Od kilku miesięcy, z niesłabnącą trwogą obserwujemy aktualizacje informacji spływające do nas z poczytnych portali biegowych o odwołaniu kolejnych imprez biegowych. Zdecydowana większość tych dużych już została odwołana, przeniesiona na inny termin, lub przyjęła tzw. wirtualną formę organizacji. Koronawirus zbiera swoje żniwo i niewiele wskazuje, by w najbliższych miesiącach coś miało się zmienić.

W tym kontekście, niezwykle miło jest nam potwierdzić, iż planowany na 20 września 2020 roku Ostrava City Marathon (OCM), decyzją jego Organizatorów, odbędzie się w planowanym terminie i w niezmienionym kształcie. No, oczywistym jest, że przebieg imprezy zrealizowany będzie przy zachowaniu wszelkich wymaganych prawem i zdrowym rozsądkiem ograniczeń, ale odbędzie się!

Czas na decyzję!

Dla polskich biegaczy, którzy co roku licznie zjeżdżają na ten festiwal biegów wszelakich, to z pewnością pozytywna informacja. Ci, którzy już kiedyś w Ostrawie startowali, chętnie tu wracają. Z kolei ci, którzy w Ostrawie jeszcze nie biegali, będą mieli możliwość osobistego, empirycznego zweryfikowania wyśmienitych opinii o tej imprezie.

Ostrava City Maraton to impreza postrzegana jest wybuchowa mieszanka ruchu, zabawy i dobrej muzyki. Jako, że biuro zawodów od południowej granicy Polski dzieli zaledwie 30 km, zawody te wydają się być idealnym wyborem dla biegaczy, poszukujących alternatywy dla odwołanych polskich biegów sezonu jesiennego. I to bez względu na dystans, ponieważ tutaj jest ich pełen wachlarz!

Czas na bieg!

OCM od lat skupia zwolenników zarówno rekreacyjnego truchtania, jak i biegania profesjonalnego. Maraton w Ostrawie to jeden z najstarszych maratonów w Czechach, którego tradycja przekracza 5 dekad! Wszystkie konkurencje rozgrywane są w sercu przemysłowej Ostrawy, na trasach przebiegających przez centralny plac Masaryka, ale i wzdłuż malowniczych bulwarów rzeki Ostrawicy. A co to za konkurencje?

Klasyczny maraton 42,195 km – na płaskiej, szybkiej trasie, idealnej do osiągania życiówek nawet przy upalnej pogodzie, gdyż duża część trasy biegnie w zacienionych miejscach ostrawskiego parku – maratończycy pokonają 4 okrążenia x 10,5 km;

Półmaraton 21,1 km – idealny wybór dla sportowców, którzy jeszcze nie czują się dość silni, by pokonać pełny dystans – 2 okrążenia x 10,5 km;

Ćwierćmaraton 10,5 km – w Polsce dystans rzadko spotykany, za to u naszych południowych sąsiadów niezwykle popularny – na tym dystansie niemal każdy może sprawdzić swoje możliwości;

Sztafeta 6x6 km – rywalizacja przygotowana pod katem 6-osobowych zespołów;

Biegi dla dzieci – biegi dla młodszych zawodników, które będą dostępne na kilku dystansach, dla różnych grup wiekowych;

Bieg charytatywny 4,2 km – to propozycja dosłownie dla każdego bez względu na stopień wybiegania, bieżącą dyspozycję, czy brak tej dyspozycji... Propozycja skierowana dla całych rodzin, będąca połączeniem manifestacji hartu ducha, silnej woli i... dobrej woli (z uwagi na cel charytatywny)

Na wszystkich dystansach dostępne będą punkty odżywcze – na trasie, jak i na mecie.

Pomiar czasu – elektroniczny, za pomocą chipów.

Nagrody dla najlepszych, to głównie nagrody finansowe (o łącznej wartości 151 000 CZK) oraz nagrody rzeczowe. Oczywiście wszyscy uczestnicy, którzy osiągną linię mety, otrzymają pamiątkowe medale.

Czas na zabawę!

Zarówno biegacze, jak i osoby im towarzyszące znajdą w Ostrawie coś dla siebie. Organizatorzy OCM od wielu lat dokładają wszelkich starań, by stworzyć nie tylko wyjątkowe wydarzenie sportowe, ale i niepowtarzalną jej oprawę, a szczególnie – atmosferę rodzinną dla całego wydarzenia.

Stąd charakter imprezy opiera się zarówno o industrialną, jak i zieloną Ostrawę, o świat kultury i sportu, które zawsze się tu łączą i mieszają.

Nieważne, czy akurat będziemy przebiegali przez ścisłe centrum miasta, plac Masaryka, czy parkowe ścieżki nadrzecznych bulwarów. W każdej scenerii biegaczom towarzyszyć będzie wszechobecna życzliwość i wsparcie kibiców. Nawet tych przypadkowych! To specyficzne i bardzo charakterystyczne dla czeskich biegów.

Ciekawą ofertą będzie możliwość skorzystania z usług partnerów imprezy, takich jak stanowiska promujące zdrowe żywienia, bezpośrednie spotkania ze specjalistami udzielającymi porad zdrowotnych, czy wykonującymi np. pomiary i badanie wzroku. Jeśli jakimś cudem przyjedziesz do Ostrawy z osobą, która nie będzie biegała – na pewno nie będzie się nudziła.

Czas dołączyć!

Dołącz i przeżyj z nami kolejną edycję Ostrava City Marathon. Dotychczas, z roku na rok ilość uczestników imprezy wzrastała i Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by ta tendencja została utrzymana.

Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na stronie ostravacitymarathon.cz

Tam dostępne są wszelkie szczegóły dotyczące poszczególnych biegów, tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania (strona jest dostępna w języku polskim). O szczegóły dotyczące imprezy można również pytać pod adresem 100 Marathon Club Polska: 100mcpolska@gmail.com lub polskim numerem telefonu 609 668 317

No i bonus dla wahających się!

Dzięki przychylności Organizatorów OCM oraz stałej współpracy ze 100 Marathon Club Polska, wszyscy Polacy, czytelnicy portalu MaratonyPolskie.PL, mogą skorzystać z 15% rabatu wpisowego. By go uzyskać, podczas procesu rejestracji proszę wpisać kod: vfs3576e

Do zobaczenia w Ostrawie!

Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Shrek

Autor: Shrek, 2020-09-08, 13:04 napisał/-a:
Kolejny bonus od Organizatora:
wszyscy zawodnicy, którzy zarejestrują się do dowolnego z biegów OCM w dniu dzisiejszym (08.09.2020), otrzymają dodatkowe 20% zniżki wpisowego. Propozycja sumuje się ze wspomnianą w artykule 15% zniżką, więc łącznie będzie to 1/3 kwoty wpisowego!
Podkreślam: 20% obowiązuje wyłącznie w dniu dzisiejszym!

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768