redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Gdynia, 04 maja 2020, 11:26, 1814/366788
Suchy na Biegunie Północnym, czyli książka pt. "Rozgrzewając chłód"

LINK 1: KUP KSIĄŻKĘ
LINK 2: ARCHIWUM: GDYNIA      

W sobotę, 8 kwietnia, po dwóch i pół godzinach lotu wylądowaliśmy w końcu w Barneo Camp na 89° szerokości geograficznej północnej. Było zimno, a nawet bardzo, bardzo zimno. Było przeraźliwie zimno i nie myślałem, że temperatura odczuwalna może być taka niska.

Nie da się tego opisać słowami i żeby to zrozumieć, trzeba poczuć to na własnej skórze. Nasze polskie zimy, nawet te z lat 80. to wczasy na Kanarach. Po krótkiej sesji foto na płycie lotniska miałem już pierwsze objawy odmrożenia, czyli biały nos, a wcale tego nie czułem i najgorsze, że nie byłem tego świadomy.

Richard wychwycił to momentalnie, rzucając lakoniczne zdanie: Piter, You have a white nose. Zdjął swoją rękawiczkę i chwycił mnie za nos. Był to najprostszy i najszybszy sposób na uniknięcie odmrożenia. Akcja – reakcja – reanimacja, a w namiocie szybka kolacja.

Ryba, purée, kiszona kapusta, precelki, herbata i informacja, że o 22:30 biegniemy. Jest okno pogodowe i trzeba je koniecznie wykorzystać. Extra. Trzeba było szybko się ogarnąć, odpocząć i przyszykować do biegu, ale jak tu biec, kiedy termometr wskazuje –34°C.


To jeden z fragmentów książki Suchego, czyli Piotra Sucheni, który jako pierwszy z Polaków zwyciężył w najzimniejszym maratonie na biegunie północnym – North Pole Marathon oraz na Antarktydzie – Antarctic Ice Marathon.

Jeżeli chcielibyście otrzymać pokaźną dawkę motywacji, inspiracji oraz dowiedzieć się, czy można realizować swoją pasję w tak ekstremalnych miejscach, jak Spitsbergen, Grenlandia, Antarktyda czy biegun północny, zachęcamy do zakupu książki Piotra.

Książkę możecie kupić na jego stronie internetowej run-passion.pl/ksiazka/

Komentarze czytelników - 9podyskutuj o tym 
 

henry

Autor: henry, 2020-05-04, 19:06 napisał/-a:
Jestem ciekawy ile tych książek będzie sprzedanych? Ja mam wystawione dwie nowe wygrane na biegach książki o bieganiu za 1/2 ceny i nie mogę ich sprzedać od roku. Moje książki do sprzedania wystawione na Allegro; Maraton Metodą Hansonow i druga o bieganiu w górach Stopy w Chmurach , obie po 20 zł.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-05-04, 20:28 napisał/-a:
Kupiłem, z chęcią przeczytam.
Heniu, zamiast męczyć się z tymi książkami za grosze przez rok, podaruj dla biblioteki.

 

suchy

Autor: suchy, 2020-05-05, 16:37 napisał/-a:
Na tą chwilę prawie 200 egzemplarzy zostało sprzedanych. Dodam, że to selfpublishing a nie sprzedaż przez wielkie wydawnictwa.

 

henry

Autor: henry, 2020-05-05, 18:25 napisał/-a:
Najlepiej sprzedawać tak Jak Jerzy S. sprzedaje na biegach wraz z dedykacją.

 

tatamak

Autor: tatamak, 2020-05-08, 13:12 napisał/-a:
Szkoda, że nie ma alternatywnej opcji wysyłki bo koszty na stronie są gigantyczne a operator dostarcza jak i kiedy mu się podoba.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-05-11, 21:45 napisał/-a:
Książka sprawnie dotarła. Fajnie się czyta. Jedyne rozczarowanie to brak jakichkolwiek fotografii. Myśle, ze jednym z powodów może być to, że fotografie podniosły by koszt druku.

 

Admin

Autor: Admin, 2020-05-12, 07:37 napisał/-a:
Z tego co kojarzę, to jest to TEN SŁYNNY PIOTR SUCHENIA KTÓRY Z KAŻDEJ LODÓWKI WYCHODZI JAK WRACA Z BIEGUNÓW - więc zdjęcia można uzupełniać nim na każdych zawodach osobiście :-)

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-05-12, 08:13 napisał/-a:
Michał, ale mnie chodzi o te zdjęcia na których Piotra goni niedźwiedź i na odwrót,... Pytanie jest następujące. Czy przy tempie w jakim biega Piotr, potrzebny był by mu sztucer.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-05-16, 15:16 napisał/-a:
Książka przeczytana.
Polecam amatorom biegania, tym, którzy myślą o startach w tamtych klimatach oraz oczywiście tym, którzy myślą o maratonach na siedmiu kontynentach. Same wyczyny opisane w książce są wyczynami najwyższego formatu. Klasa sama w sobie. W warstwie edytorskiej, książka surowa jak arktyczne klimaty.
Generalnie, polecam.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768