redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
02 kwietnia 2020, 09:17, 1152/541021Organizator
Superhalfs z 3-letnim limitem ukończenia

LINK 1: ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI      

Organizatorzy SuperHalfs - nowej serii biegów w Europie o której pisaliśmy TUTAJ - zrzeszającej pięć wielkich Europejskich półmaratonów (Lizbona, Praga, Kopenhaga, Cardiff oraz Walencję) - znaleźli się w nie lada opałach. Już w pierwszym sezonie cyklu dwa półmaratonu zostały przeniesione na jesień (Praga i Lizbona), w dodatku tego samego dnia czyli 6 września.

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym stanowiskiem organizatorów.

Z przykrością informujemy, że zarówno EDP Lisbon Half Marathon, jak i Sportisimo Prague Half Marathon nie odbyły się w marcu 2020 roku zgodnie z planem ze względu na rozprzestrzenianie się COVID-19. Zostały one przełożone, aby pomóc kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa oraz z powodu instrukcji od rządu i organów ds. Zdrowia dotyczących organizacji wydarzeń.

Oba wyścigi zostały przesunięte na inny termin i odbędą się w niedzielę 6 września 2020 r. Obaj organizatorzy wydarzenia skontaktują się z dwoma organizatorami zawodów, podając więcej szczegółów na temat aranżacji.

Zdajemy sobie sprawę, że przełożone terminy nie są idealne, przypadają tego samego dnia i zaledwie tydzień przed półmaratonem w Kopenhadze - również wchodzącym w skład serii SuperHalfs. Biegacze, obywatele i globalne systemy opieki zdrowotnej na całym świecie stają w obliczu poważnych wyzwań w nadchodzących dniach i tygodniach. Z przykrością stwierdziliśmy, że nie udało nam się znaleźć rozwiązania odpowiadającego wszystkim biegaczom, interesariuszom i władzom miejskim, którzy zajmują się wyzwaniami związanymi z przełożeniem harmonogramu i przełożeniem różnego rodzaju innych wydarzeń na napięty harmonogram jesieni. Chcielibyśmy podziękować biegaczom za ich zrozumienie w tych trudnych i niespotykanych okolicznościach. Na szczęście na ukończenie serii SuperHalfs (począwszy od dnia, w którym ukończysz swój pierwszy wyścig) obowiązuje trzyletni okres czasu - nowe daty nie powinny wpłynąć więc na możliwość zostania SuperRunnerem, chociaż Ci, którzy chcieli ukończyć serię w ciągu zaledwie 12 miesięcy, nie będą w stanie tego zrobić.

Jeśli zostałeś zgłoszony do jakiegokolwiek wyścigu SuperHalfs 2020, poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat dostępnych obecnie opcji.


1. EDP LISBON HALF MARATHON

- Biegacze zarejestrowani 22 marca 2020 r. Są teraz automatycznie rejestrowani na 6 września 2020 r.

- Biegacze, którzy nie mogą wziąć udziału w zawodach 6 września, mają możliwość przeniesienia rejestracji na inną osobę. Szczegóły zmiany nazwiska i danych zostaną wysłane do biegaczy za kilka tygodni.

- Jeśli ograniczenia dotyczące koronawirusa nadal będą obowiązywały we wrześniu 2020 r., rejestracje zostaną przeniesione do 2021 r.

Więcej informacji będzie dostępnych wkrótce na stronie internetowej Półmaratonu w Lizbonie.

2. SPORTISIMO PRAGUE HALF MARATHON

Zawodnicy zarejestrowani w tym wyścigu mają do dyspozycji trzy opcje:

- Automatyczny bezpłatne przepisanie pakietu startowego na ponownie zaplanowane wydarzenie w niedzielę 6 września 2020 r.

- Bezpłatne przeniesienie pakietu na wyścig w 2021 roku (27 marca). Ta opcja będzie dostępna do końca lipca 2020 r., w szczegółowe informacje zostaną przesłane e-mailem do zarejestrowanych biegaczy.

- Możliwość przeniesienia swojego miejsca na inną osobę. Przeniesienia będą dostępne do końca lipca 2020 r. Szczegóły dotyczące przeniesienia zostaną przesłane e-mailem za kilka tygodni.

Więcej informacji można znaleźć na stronie RunCzech

3. COPENHAGEN HALF MARATHON

Wyścig jest zaplanowany na 13 września zgodnie z planem. Organizatorzy ściśle monitorują sytuację wokół COVID-19. Zapewniamy, że dokłada się wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i organizatorom regularnej komunikacji z lokalnymi władzami w sprawie sytuacji i będzie na bieżąco aktualizować biegaczy, jeśli coś się zmieni.

4. CARDIFF UNIVERSITY CARDIFF HALF MARATHON

Wyścig jest zaplanowany na 4 października zgodnie z planem. Organizatorzy ściśle monitorują sytuację wokół COVID-19. Zapewniamy, że dokłada się wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i organizatorom regularnej komunikacji z lokalnymi władzami w sprawie sytuacji i będzie na bieżąco aktualizować biegaczy, jeśli coś się zmieni.

5. VALENCIA HALF MARATHON TRINIDAD ALFONSO EDP

Wyścig jest zaplanowany na 25 października zgodnie z planem. Organizatorzy ściśle monitorują sytuację wokół COVID-19. Zapewniamy, że dokłada się wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i organizatorom regularnej komunikacji z lokalnymi władzami w sprawie sytuacji i będzie na bieżąco aktualizować biegaczy, jeśli coś się zmieni.

Komentarze czytelników - 7podyskutuj o tym 
 

henry

Autor: henry, 2019-09-12, 08:09 napisał/-a:
Po prostu z biegania stworzył się kolejny Biznes z którego można wyciągnąć miliony, nie dajmy się zwariować.

 

witas

Autor: witas, 2019-09-12, 08:51 napisał/-a:
Łukasz, super artykuł.
Popraw tylko jedną rzecz: nawrotka o 360 stopni.
W sumie chciałbym zobaczyć taką nawrotkę w wykonaniu 7 tys. biegaczy. Niezły taniec.

 

GrandF

Autor: GrandF, 2019-09-12, 10:15 napisał/-a:
Oczywiście masz rację, przecież zawracanie to pół okręgu :D

 

Admin

Autor: Admin, 2019-09-12, 11:26 napisał/-a:
Poprawiłem, już mają zawodnicy o połowę mniej zawracania - 180 zamiast 360 :-)

 

Admin

Autor: Admin, 2019-09-12, 11:28 napisał/-a:
Jak każdy biznes. Można także nie produkować samochodów - przecież można chodzić lub jeździć konno - auta to biznes z którego ktoś chce wyciągnąć miliony - nie dajmy się zwariować :-)

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2019-09-12, 21:29 napisał/-a:
Super pomysł, dzięki któremu, można połączyć turystykę z bieganiem. Bez wątpienia, postaram się w przyszłym roku zaplanować jakieś starty w tych półmaratonach. Obawiam się tylko, czy ogłoszenie tego projektu, nie spowoduje z czasem problemów z zapisami, bo chętnych zapewne nie zabraknie. Szkoda również, że projekt nie obejmuje żadnego z Polskich półmaratonów.

 

amadera

Autor: amadera, 2019-09-12, 22:17 napisał/-a:
Jestem świeżo po powtórnej przygodzie z Birell Grand Prix (i być może poczuję się na siłach w weekend opisać to, zaproponować tekst MP).
Run Czech to dla mnie gwarancja organizacji biegowego święta na wysokim, bardzo wysokim poziomie. Ktoś kto - nic nie ujmując z profesjonalnej obsługi biegowej elity - zapewnia świetne warunki także przeciętnym biegaczom.
Nie mam w planach startu w żadnym z tych półmaratonów (prosty powód: koszty), ale akurat Pragę dla Birell GP odwiedzę również za rok. Bieg serdecznie polecam!

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768