redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Rudawa k.Krakowa, 18 wrzesnia 2019, 06:00, 637/168421Organizator
Relacja z XIII EKO Biegu Po Dolinie Będkowskiej

LINK 1: WYSTAW OCENĘ W KALENDARZU
LINK 2: GALERIA ZDJĘĆ - ORGANIZATOR
LINK 3: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 4: ARCHIWUM: RUDAWA K.KRAKOWA      

Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć

15 września w Dolinie Będkowskiej, na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „Brandysówka”, odbył się XIII EKO Bieg o Puchar Wójta po Dolinie Będkowskiej. W biegu wzięło udział rekordowa ilość kilkuset zawodników, dorosłych i dzieci.

Dorośli rywalizowali na trasie długości 6600 metrów a dzieci, stosownie do wieku na krótszych dystansach. Organizatorami biegu byli KKS „Jura Moto Sport” i Jurajska Izba Gospodarcza. Współorganizatorami, gminy Jerzmanowice-Przeginia, Zabierzów i Wielka Wieś.

Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie i Powiat Krakowski.

W biegu głównym, zwycięzcami zostali Agnieszka Cader z Zabierzowa z czasem 24:40 i Radosław Kłeczek z Tomaszowic z czasem 24:22. Zwycięzcy w klasyfikacji open otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w tym mierniki poziomu zanieczyszczenia powietrza ufundowane przez Józefa Wocha właściciela firmy Cybernet WMW i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Zabierzów.

Najszybszymi zawodnikami z gminy Wielka Wieś zostali Sabina Psarska 30:05 i Radosław Kłeczek, najszybszymi z gminy Jerzmanowice-Przeginia Sylwia Skrzypek 30:48 i Zbigniew Borszowski 25:22 a najszybszymi z gminy Zabierzów Agnieszka Cader i Marcin Wąsikowski 26:29. Zawodnicy ci zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez wójtów.

W biegu dla dzieci najliczniej reprezentowaną szkołą była Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie, która otrzymała okazały puchar i upominek. Podobne nagrody dla najliczniej reprezentowanych szkół z danej gminy, otrzymały Szkoła Podstawowa w Sąspowie i Szkoła Podstawowa w Giebułtowie. Specjalne puchary otrzymały także Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach, Szkoła Podstawowa w Rudawie i Szkoła Podstawowa w Modlnicy oraz English Primary School z Krakowa.

W konkurencjach dziecięcych wszyscy zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych upominki ekologiczne ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Zabierzów. W kategoriach biegów dziecięcych o Puchar im. Zofii Kwiecień puchary wręczali przedstawiciele rodziny Państwa Kwietniów z Giebułtowa, właściciele firmy ADOZ, fundatorzy pucharów. Uczestnicy biegu częstowani byli barszczem z Kochanowa, napojami przekazanymi przez firmę Food Care Group z Zabierzowa oraz M&M z Bolechowic, pischingerami przekazanymi przez firmę SKOT z Krzeszowic, jabłkami i śliwkami przekazanymi przez hurtownią Familia oraz truskawkami przekazanymi przez Polski Instytut Truskawki. Na stoisku EKO prowadzonym wspaniale przez Klub Seniora w Kobylanach degustowano ekologiczne produkty.

Dyrektorem biegu był Jerzy Gołębiowski a sędzią zawodów Józef Baran. Zawody miały charakter proekologiczny. Przeprowadzono akcję informacyjną oraz liczne konkursy zachęcające do zachowań służących ekologii. Dużym zainteresowanie cieszył się także pokaz utytułowanych zawodników sekcji Kung Fu Choy Lee Fut LKS Potok Więckowice.

Nagrody wręczali z-ca dyrektora Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Anna Biederman-Zaręba, z-ca Wójta Gminy Wielka Wieś Karol Tucharz, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Zabierzów Anetta Kucharska i Violetta Apostolska, przedstawicielka sponsorów. Podczas dekoracji Anetta Kucharska przekazała na ręce prezesa KKS Jura Moto Sport Andrzeja Bukowczana list okolicznościowy z upominkiem od Wójta Gminy Zabierzów Elżbiety Burtan z okazji 15. rocznicy powstania klubu.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom strategicznym, firmom: Kraków Airport, Krakowski Bank Spółdzielczy, Alsal, Adoz, Food Care Group, Colorex a także pozostałym sponsorom: Apostolscy Meble, AGames, Autospecial VW, AMP, Bamet, Brandysówka, Compudraft, Cader Beata Piekarnia, Chochołowy Dwór, Cybernet WMW, Derejski Tomasz, Duecik, Duda, Datacomp, Esmepa, Familia, Grass, Geo Consulting, Hero, Kruk, Kwiatek, Kseromark, K&Z, Konkret, Krystian, Agnieszka i Adam Krzanowscy, Luskar, M&M, Mosur, Margerita Hotel, Olimp, PUK Zabierzów, Pitala Janusz, Restauracja i Hotel Kochanów, SKOT, SNC, Sara, Sed Free, TransMed, Warta, Wolski i Worytkiewicz Wojciech. Bieg zabezpieczali druhowie z OSP Łazy i OSP Brzoskwinia oraz firma Trans Med Pogotowie Ratunkowe. Dziećmi w EKO Przedszkolu opiekowało się przedszkole FANTAZJA z Bolechowic. Pomiar czasu przeprowadziła firma PULSAR SPORT. W organizacji imprezy pomagała silna grupa dowodzona przez Juliana Karcza. Wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Małopolskie, Powiat Krakowski, Gmina Jerzmanowice-Przeginia, Gmina Wielka Wieś i Gmina Zabierzów. Zadanie współfinansowane było ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Organizatorzy składają podziękowania Państwu Wandzie, Andrzejowi i Markowi Brandysom z Gospodarstwa Agroturystycznego „Brandysówka” w Dolinie Będkowskiej za pomoc organizacyjną.

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-09-10 - Już w ten weekend odbędzie się XIII EKO ...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi przełajowe

XIII EKO Bieg Po Dolinie Będkowskiej - Rudawa, 16....

6
2019-09-14
Biegi przełajowe

2018 - XII EKO Bieg Po Dolinie Będkowskiej

2
2018-07-10
Biegi przełajowe

2017 - XI EKO Bieg Po Dolinie Będkowskiej

7
2017-09-17
Biegi przełajowe

2016 - X EKO Bieg Po Dolinie Będkowskiej

9
2016-09-18
Biegi przełajowe

2015 - IX Bieg po Dolinie Będkowskiej

14
2015-09-24
Biegi przełajowe

2014 - VIII Bieg po Dolinie Będkowskiej

23
2014-09-23
Biegi przełajowe

2013 - VII Bieg po Dolinie Będkowskiej

69
2013-09-24
Biegi przełajowe

2012 - VI Bieg po Dolinie Będkowskiej

12
2012-09-21
Biegi przełajowe

2011 - V Bieg po Dolinie Będkowskiej

17
2011-09-11
Biegi przełajowe

2010 - IV Bieg po Dolinie Będkowskiej

14
2010-09-13
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768