Trzemeszno, 06 wrzesnia 2019, 09:00, 1716/156873Edyta Koperska
III Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie zakończone

LINK 4: WYNIKI BIEGU - 10 KM
LINK 5: WYNIKI BIEGU - 5 KM
LINK 6: WYNIKI GRAND PRIX 2019
LINK 7: ARCHIWUM: TRZEMESZNO

1 września na terenie CKW Magnolia prawie 400 zawodników odebrało nr startowe i postanowiło wziąć udział w biegach na dystansach 15, 10 i 5 km.

Bieg główny (15 km) ukończyło 226 zawodników. Najszybszy był Tomasz Roszkiewicz, któremu upalna pogoda nie przeszkodziła pokonać dystans 15 km z bardzo dobrym wynikiem 00:54:21. Niecałe 2 minuty później na mecie pojawił się zawodnik z Ukrainy Taras Kulai z czasem 00:56:01

III miejsce OPEN wywalczył Rafał Czarnojańczyk (00:56:27), który został także zwycięzcą III Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie. Wśród kobiet najszybszą była Agnieszka Golak, która trasę pokonała w czasie 01:08:39 – zawodniczka ta zajęła także I miejsce kobiet cyklu Grand Prix.

+16%

W biegach na 5 i 10 km uczestniczyło prawie 160 zawodników. 10 km najszybciej pokonał zawodnik Klaudiusz Kozłowski z czasem 00:36:19, wśród kobiet Violetta Mróz, która osiągnęła czas 00:50:25.

Zwycięzca biegu 5 km został Dariusz Morzyński (00:17:30), wśród kobiet Monika Jadczak z czasem 00:22:38. Rozdaliśmy blisko 120 statuetek, na podium stanęli zwycięzcy kategorii wiekowych a także zwycięzcy kategorii mieszkaniec gminy Trzemeszno, którym został w biegu głównym Michał Szukalski z Trzemeszna (01:03:53), natomiast pierwszą kobietą była Żaneta Wiśniewska również z Trzemeszna z czasem 01:27:34

IV Letni Bieg Trzech Jezior to także biegi dziecięce, młodzieżowe i rodzinne. Mimo bardzo upalnej pogody, nie zabrakło młodych biegaczy. Otrzymali oni medal, który łącznie z medalami biegów letniego z ubiegłego roku oraz biegów. im. Henryka Bisikiewicz, które odbyły się 3 maja w roku bieżącym i ubiegłym, utworzyły komplet w kształcie linijki.

Bieg letni kończył także III Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie, do którego należą trzy biegi: XVII Zimowy Bieg Trzech Jezior (15 km), XXVIII Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskie (półmaraton) oraz IV Letni Bieg Trzech Jezior (15 km). W tym roku cykl biegów cieszył się większym zainteresowaniem a ukończyło go 168 zawodników.