redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Góra Kalwaria, 05 lipca 2019, 06:00, 1350/200637Adrianna Małolepsza
Zające na start! Czyli każdy może zostać Zającem!

LINK 1: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: WYNIKI BIEGU - 13 KM
LINK 4: WYNIKI BIEGU - 10 KM
LINK 5: WYNIKI BIEGU - 5 KM
LINK 6: ARCHIWUM: GóRA KALWARIA      

15 czerwca 2019r. w Górze Kalwarii odbył się 1. Górski Bieg Zająca. Miesiące przygotowań, treningi pełne wyrzeczeń, dobrze obiegana trasa. Tak było. Biegi terenowe mają to jednak do siebie, że lubią zaskakiwać. W dniu zawodów na uczestników czekał tropikalny wręcz upał i zmieniona za sprawą ulewnego deszczu trasa. Pogoda nie pierwszy raz pokazała, że planowanie planowaniem, ale to do niej należy ostatnie słowo.

Ekstremalne temperatury i parne powietrze – to nie są łatwe warunki do biegania. Na to nie mieliśmy jednak wpływu. Czy warto rezygnować? Absolutnie nie! Czy warto mądrze do takiego biegu podejść? Absolutnie tak! Sportowcy i organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zadbali o dobrze dobraną rozgrzewkę z profesjonalnym trenerem, zadbali, by było dużo wody oraz o kurtyny wodne. Zamiast użalać się i poddawać analizie okoliczności, zawodnicy dumnie podnieśli uśmiechnięte twarze i stanęli na linii startu.

A oto zwycięzcy OPEN na poszczególnych dystansach:

Bieg na 10 km mężczyzn: Kamil Leśniak (Salco Garmin Team, Toruń)
Bieg na 10 km kobiet: Agnieszka Żuraniewska (Nudne Piątki, Warszawa)
Bieg na 5 km mężczyzn: Piotr Tokarski (Krępa)
Bieg na 5 km kobiet: Paulina Rękawek (Lipowo)
Nordic Walking 5 km mężczyzn: Leszek Bielawski (SonsiedziTeam, Okuniew)
Nordic Walking 5 km kobiet: Bogna Gaj (NW Człapski Team, Warszawa)

Po zwycięskim biegu na 10km Kamil Leśniak, aktualny Mistrz Polski w biegu ULTRA TRAIL i reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata, opowiadał: „Pierwszy Górski Bieg Zająca w Górze Kalwarii zapamiętam bardzo pozytywnie. Pogoda wakacyjna, tak jak lubię - tak samo jak atmosfera na mecie! Pełno atrakcji dla dzieci zachęca do przyjazdu na bieg z całymi rodzinami. Trasa nie jest łatwa, z kilkoma podbiegami, ale właśnie o to chodzi - Górski Bieg Zająca!”

Rano, nim wystartowali dorośli na dystansach 5 i 10 km, to do współzawodnictwa przystąpiły dzieci i młodzież (200m i 1000m) oraz osoby niepełnosprawne w BIEGU ZAJĄCA na 2 km z wolontariuszem ,,Zającem”. Niezależnie od wyniku w klasyfikacji wszystkim zawodnikom należą się ogromne słowa uznania, bo podjęli niełatwą osobistą walkę z warunkami pogodowymi i własnymi ograniczeniami! Biegi Zająca to nie tylko rywalizacja. To wspaniała atmosfera, pozytywna energia. Samo dotarcie do mety uskrzydla i motywuje do dalszych treningów.

Na czym polega wyjątkowość Biegów Zająca? Przede wszystkim na możliwości integracji prospołecznej. Fundacja Active Life, która jest organizatorem tego wydarzenia, pragnie by biegi masowe były dostępne dla wszystkich a ich forma uczyła empatii i otwartości na drugiego człowieka. Dlatego w BIEGU ZAJĄCA każdej osobie chorej i niepełnosprawnej towarzyszy wolontariusz – tytułowy „Zając” – opiekujący się przez dystans 2 km osobą chorą i z niepełnosprawnością a później startuje w biegu głównym na dystansie 10 km.

Efekty są niesamowite!

To, co do tej pory osobom chorym i niepełnosprawnym wydawało się nieosiągalne, staje się ich udziałem. Często pierwszy raz w życiu biorą udział w prawdziwych zawodach sportowych. Doświadczają ekscytujących doznań – osobistego zwycięstwa czy po prostu satysfakcji z podjęcia walki. Towarzyszący im wolontariusze czują natomiast, jak istotne jest to, co robią. Już to stanowi ogromną gratyfikację i daje pozytywnego kopa do dalszej działalności.

Następny Bieg Zająca odbędzie się już 21 września 2019r. w lasach podwarszawskiego Nieporętu.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-06-04 - Oswajamy Bieg Zająca...
  2019-05-25 - 1. Górski Bieg Zająca - Góra Kalwaria 20...Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768