redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
12 grudnia 2018, 12:05, 562/193647Akademia Rozwoju Filantropii w Pols
Pustynie, góry, jeziora i 100 000 zł dla Hospicjum
      

Nigdy niezasiedlony przez ludzi i niemal w całości pokryty lądolodem. Niełatwo wyobrazić sobie trudniejsze warunki do życia, niż śnieżna pustynia, czyli połączenie przenikliwie zimnego, suchego powietrza i pokrywy lodowej o grubości dwóch i pół kilometra. Wiatr nigdy nie przestaje tam wiać, a „latem” termometr pokazuje – 35 °C.

Trudno o stabilny ląd, dlatego najbezpieczniejszym schronieniem jest statek. Spacer jest wyczynem, a Marek Rybiec właśnie przebiegł tam 250 kilometrowy ultramaraton - ostatni z serii 4 Deserts.

Na początku tego roku podjął się podwójnego wyzwania: przebiegnięcia 4 ultramaratonów, każdego na innej pustyni świata oraz zebrania 100 000 zł na rzecz zakupu wyposażenia medycznego Poradni Leczenia Bólu w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Dziś jego szyję zdobią medale zdobyte na Gobi, Atacamie, pustyni Namib i Antarktydzie, a na koncie zbiórki, dzięki darczyńcom i innym bohaterom, widnieje suma 108 540 zł.

Dotychczas jedynie trzem Polakom udało się ukończyć cykl 4 morderczych ultramaratonów w ciągu jednego roku. Pomyślne zakończenie biegu na Antarktydzie pozwoliło Markowi Rybcowi stać się czwartym Polakiem w tym gronie. Wartym docenienia jest nie tylko wyjątkowy wyczyn sportowy, ale też jego szczytny cel: wsparcie osób zmagających się z chorobą onkologiczną i stabilizacja działalności Hospicjum.

Podwójne Wyzwanie to Fundusz typu venture philantrophy, zainicjowany przez Koalicję Prezesi - wolontariusze, który łączy osoby, dla których ratowanie cennych inicjatyw społecznych jest ważne, z organizacjami w potrzebie. Osoba, która chce zostać jego bohaterem realizuje dwa wyzwania: jedno sportowe oraz drugie związane ze zbiórką środków na wybrany cel.

Hospicjum ma czworo Bohaterów. Do Marka Rybca dołączyli: Marek Wikiera, który w czerwcu 2018 podjął się ukończenia ekstremalnego triathlonu „Harda Suka” (4.5 kilometra pływania w Zalewie Orawskim, 225 kilometrów rowerem dookoła Tatr i 55 km biegu przez całe Polskie Tatry), Marek Jurkiewicz, który zbiórce na rzecz Poradni Leczenia Bólu zadedykował 119 km trasy górskiego biegu Salomon Cappadocia Ultra Trail w Turcji.

By to wyzwanie zaliczyć, musiał przebiec ten dystans w mniej niż 24 h! W gronie Bohaterów jest również Marta Różacka z wyzwaniem Castle Triathlon na trasie: 1,9 km pływania w rzece Nogat, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu.

Podwójne Wyzwanie ma również organizacja, która jest beneficjentem Funduszu. Otrzymane środki musi wykorzystać na budowanie finansowej samodzielności i stabilności. W tym zadaniu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa pomaga zespół ekspertów i ekspertek powołany przez Koalicję Prezesi-wolontariusze.

Więcej informacji na www.podwojnewyzwanie.com

Weronika Chrapońska – Chmielewska
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
www.filantropia.org.plKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768