redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Gdynia, 20 kwietnia 2018, 07:01, 1286/170484SportEvolution
#Gdynia2020 - przygotowania czas zacząć!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: ARCHIWUM: GDYNIA      

Niecałe dwa lata pozostały do Mistrzostw Świata IAAF w Półmaratonie, które pod koniec marca 2020 roku odbędą się w Gdyni. Polska delegacja miała niedawno okazję przyjrzeć się z bliska organizacji tegorocznego czempionatu w Walencji. Tymczasem, do końca kwietnia trwa przedsprzedaż pakietów startowych na przyszłoroczny ONICO Gdynia Półmaraton, który będzie próbą generalną przed gdyńskimi mistrzostwami.

Za dwa lata musicie być z nami w Polsce, w Gdyni. Nie przegapcie tego! - mówił w Walencji prezydent IAAF, Sebastian Coe.

Wtórował mu Toni Jorba, szef organizacji imprez światowej federacji lekkoatletycznej, który powiedział:

Właśnie przebiegłem swój pierwszy półmaraton w życiu. Drugi pokonam w Gdyni. Do zobaczenia za dwa lata!

Wizyta polskiej delegacji w Walencji była jednym z pierwszych etapów przygotowań do organizacji mistrzostw świata w 2020 roku. Możliwość przyjrzenia się imprezie „od kuchni”, jak również udział w towarzyszącym mistrzostwom IAAF Observer Programme, dostarczyły organizatorom bogaty materiał do analizy.

Dla nas to symboliczny początek blisko dwuletniego okresu przygotowań. Już niebawem czeka nas wizyta przedstawicieli IAAF w Gdyni, na której szczegółowo będziemy dyskutować o różnych aspektach organizacyjnych – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu ONICO Gdynia Półmaratonu - Realizacja imprez w przestrzeni miejskiej wymaga zawsze indywidualnego podejścia, nie da się w prosty sposób przenieść rozwiązań z Walencji czy jakiegokolwiek innego miasta do Gdyni. Niektóre pomysły można jednak skopiować, a Gdynia ma swoje atuty, które będziemy chcieli maksymalnie wyeksponować – dodaje.

Po drodze jednak czeka nas przyszłoroczna edycja gdyńskiego półmaratonu. Już teraz zawodnicy mogą zapisać się do startu w promocyjnej cenie 69 PLN. Taka stawka obowiązuje jedynie w przedsprzedaży, która potrwa do końca stycznia. Z okazji skorzystało już ponad 500 osób, a rejestracji można dokonać w portalu SlotMarket.pl

Nasi koledzy z Walencji bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę, ale mamy aż dwa lata, aby nad nią przeskoczyć. Jestem przekonany, że już w przyszłym roku, podczas próby generalnej, będziemy skakali bardzo wysoko – zapowiada Piotr Jakóbik.

ONICO Gdynia Półmaraton rozgrywany jest jako IAAF Bronze Label Road Race, będąc tym samym w gronie najważniejszych półmaratonów na świecie. Kolejna edycja zawodów odbędzie się 17 marca 2019 roku.

Więcej informacji na www.gdyniapolmaraton.pl

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768