redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Warszawa, 02 grudnia 2017, 07:38, 813/154934Organizator
Piątka z Piłsudskim i... Jerzym Górskim

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: WARSZAWA      5 grudnia przypada 150. rocznica urodzin pierwszego Marszałka Polski. A zatem... "przybijmy piątkę" z Józefem Piłsudskim biorąc udział w biegu ulicznym na atestowanej trasie długości 5 km przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II. Początek zawodów o godzinie 19:18 odnoszącej się do roku, w którym Polska odzyskała niepodległość.

Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy numer startowy, dyplom i medal z podobizną Piłsudskiego, a trzy najszybsze zawodniczki i trzech najszybszych zawodników – puchary. Ponadto Pucharami Warszawy, które wręczy dyrektor Biura Sportu i Turystyki m.st. Warszawy Janusz Samel, uhonorowane zostaną najlepsze kluby w klasyfikacji drużynowej kobiet i mężczyzn.

Udział w zawodach, objętych naszym patronatem medialnym, zapowiedzieli m.in. zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie sportowym Robert Korzeniowski i... triathlonowy mistrz świata w podwójnym Ironman z 1990 roku, bohater książki Łukasza Grassa i filmu Łukasza Palkowskiego "Najlepszy" Jerzy Górski, z którym uczestnicy imprezy spotkają się w Klubie Olimpijczyka o godz. 20.

- W 1990 roku wystartowałem również w uchodzącym za najtrudniejszy na świecie biegu Western States Endurance Run. Nie dość, że do pokonania było 161 kilometrów, to jeszcze z nieba lał się żar, a trasa wiodła w górę i w dół. Ruszyłem szybko. Planowałem złamać 24 godziny. 100 kilometrów pokonałem w dziesięć, ale później wyszły wszystkie niedociągnięcia i błędy. Nogi bolały mnie do tego stopnia, że w pewnej chwili wziąłem kij i zacząłem schodzić tyłem. Modliłem się. Mówiłem: „Boże, pozwól mi tylko skończyć te zawody. O nic więcej cię nie proszę” – wspomniał tamte zawody Jerzy Górski, który przez 14 lat był narkomanem.

Jak podkreślił, start w Warszawie ma dla niego szczególne znaczenie, bowiem przyjechał z Monaru właśnie do stolicy, by szukać ratunku wyjścia z nałogu. Tu, nad Wisłą, ukończył swój pierwszy maraton.

Na Piątkę z Piłsudskim przybędzie również delegacja berlińskiego związku lekkiej atletyki na czele z wieloletnim dyrektorem Maratonu Berlińskiego, wielkim przyjacielem polskich sportowców Christophem Koppem.

Ze względów logistycznych liczba osób, która może wystartować 5 grudnia jest ograniczona, stąd też konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.datasport.plKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768