Gdynia, 20 sierpnia 2017, 05:00, 1505/111678Robert Paruszewski

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 4: ARCHIWUM: GDYNIA

Kaszuby Biegają to coroczny cykl biegów przełajowych po malowniczych terenach kaszubskich regionów tutejszych miejscowości województwa pomorskiego.

19 sierpnia odbył się w Szemudzie ósmy z dwunastu zaplanowanych w cyklu bieg kaszubski. Na starcie stanęło blisko 400 biegaczy z różnych regionów i reprezentujących różne swoje amatorskie drużyny biegowe.

Największą frekwencją pochwalić się mogą biegacze z pobliskiego Bojana i grupy biegowej Bojano Biega blisko 20 osób a także mniejsze reprezentacje Wymiataczy, Mamy To czy Biegacze Północy oraz Biegamy Razem Gdynia. Trasa malownicza przełaj pięknych okolic, aczkolwiek wymagające 10km bardzo duża ilość podbiegów, asfalt, pola las wszystko niesamowicie wpłynęło na piękną jakość trasy.

Zwycięzcą biegu został Łukasz Kujawski który pokonał te trasę z czasem 0:33:10 Po biegu organizatorzy po raz kolejny spisali się na medal serwując ciepły posiłek do wyboru w dwóch zupach oraz ciastko i kawę. Po dekoracji nastąpiło losowanie kilku nagród na podstawie numerów startowych.

Cykl Kaszuby Biegają to dwanaście biegów w okresie kwiecień - październik natomiast osoby które ukończą wszystkie biegi podczas specjalnej gali nagradzane są specjalnie na te okazję statuetką. Zapraszamy wszystkich biegaczy na Kaszuby.